Uzay Yolu Orjinal Serinin 46. Yıldönümü

'Hakkında bilgi' forumunda Elfida tarafından 7 Eylül 2012 tarihinde açılan konu


 1. Uzay Yolu Orjinal Seri hikayesi


  Uzay Yolu Orjinal Seri 46. Yıldönümü Google Doodle


  Uzay Yolu dizisini hatırlamayanımız yoktur. Yeni jenerasyonda en az eskiler kadar ilgiyle izlemiştir uzay yolu orjinal seri'yi. 23. yüzyılda geçen Uzay Yolu Kaptan James T. Kirk ve 2. kaptan Mr. Spock tarafından kumanda edilen yıldız gemisi Atılgan ve mürettabatının maceralarını anlatan dizi tüm dünyada büyük beğeni toplamıştı.
  [​IMG]


  Uzay Yolu, Gene Roddenberry tarafından yaratılmış ve 18 Eylül 1966'dan 3 haziran 1969'a kadar yayınlanmıştır. Programın başarısı kendisinden sonra beş seriye ve on televizyon filmine olanak vermiştir. Program resmi olarak sadece Uzay Yolu olarak isimlendirilmiş olsa da kendisinden sonra gelen diğer ürünlerle karıştırılmaması için Uzay Yolu: Original Seri olarak adlandırılmıştır.

  Uzay Yolu 1966'da NBC'de gösterime girdiği zaman reytingler düşük reklam gelirleri ise yetersizdi. İkinci sezonda iptal tehlikesi baş gösterdi fakat sadık hayranlarının mektup kampanyası sayesinde bir üçüncü sezona hak kazandı. NBC Uzay Yolu'nu Cuma 22:00'e koydu ve en sonunda dizi üçüncü sezonu sonunda yayından kaldırıldı.
   


Yükleniyor...