Uzak Masaüstü bağlantısı nasıl yapılır

'Teknik Yardım' forumunda HazaN tarafından 17 Ekim 2010 tarihinde açılan konu


 1. Windows Uzaktan yardım
  Windows uzak masaüstü bağlantısı kurma
  Uzaktan yardımla başka bir bilgisayara nasıl bağlanılır

  Windows XP' nin uzak masaüstü programını kullanmak istiyorsak mutlaka bilgisayarımızdaki kullanıcıda şifre olmak zorundadır. Bunun için Başlat>Ayarlar>Denetim Masası>Kullanıcı hesapları yolunu izleyerek kullanmış olduğunuz user' a parola verebilirsiniz. Bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra aşağıdaki işlemleri yapmaya başlayabiliriz. Bu işlemleri bağlanmak istediğiniz bilgisayar üzerinde yapacaksınız.

  1. Resimde de gördüğünüz gibi Bilgisayarım>sağ tuş>özellikler' e tıklayıp Kullanıcıların bu bilgisayara bağlanmasına izin ver seçeneği işaretleyip tamam' a tıklayarak çıkın.

  [​IMG]

  2. Bundan sonraki en karışık durum ise ADSL modemden port yönlendirmesi yapmak. Bunu ADSL modeminizin IP' si aracılığı ile web arayüzüne girip genelde NAT' ın altındadır. Resimdeki gördüğünüz ayarları yapın ve modemin hafızasına almasını sağlayın.

  [​IMG]

  3. Modem ayarlarımızı da bitirdikten sonra bağlanmak istediğimizin bilgisayarın İP sini öğreniyoruz. Daha sonra Başlat>programlar>donatılar>iletişim>uzak masaüstü bağlantısına tıklıyoruz.

  [​IMG]
  [​IMG]
  Başarıyla uzak masaüstü bağlantımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz.