Uykusuzluk Çekiyorsanız Mutlaka Okuyun

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 26 Kas 2013 tarihinde açılan konu

  1. Uykusuzluk rahat uyuyan kişilerin anlayamayacağı kadar büyük bir sorundur.Uyuyamayan kişilerin tüm düzeni bozulur ve günlük yaşantılarında eski verimi duruma gelirler.Eğer ki sizde uykusuzluk çekiyorsanız, gözlerinizi kapatıp koyun saymanıza hiç gerek olmadığını bilmelisiniz.

    Beslenmenze dikkat ederek uykusuzluluk problemini aşabilirsiniz bazı besinleri ve içecekleri tüketmek daha rahat uykuya dalmanıza yardımcı olacaktır bu besinlerin neler olduğunu öğrenmeniz yeterli olacaktır.

    [​IMG]

    Rahat bir uyku uyumak istiyorsanız işte sizlere beslnme önerilerimiz;Süt içmenin uykusuzluk probleminiz için ne kadar iyi bir seçim olacağını bilemezsiniz. Yıllar boyu annenizin uyku öncesi size süt getirmesinin bir sebebi olduğunu anlayacaksınız.Süt ve süt ürünleri içerdikleri triptofan isimli aminoasit sayesinde uykuya daha kolay dalmanızı sağladığını unutmamalısınız. Triptofandan zengin diğer besinler ise kuruyemişler, muz ve bal tüketerek de daha rahat uykuya dalabilirsiniz.Ayrıca Karbonhidratlı yiyecekler, süt ürünlerinde bulunan triptofanın uyku süresince kanda maksimum düzeyde kalmasına yardımcı oluyor.