Uykusuzluğa Karşı Ne Yapmalı

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 27 Şub 2013 tarihinde açılan konu

 1. Uykusuzluğa Karşı Ne Yapılmalı


  Uykusuzluk problemi bazen dayanılmaz hal alabiliyor bu sonunun çözümü için öncelikle bir uzmana başvurmalısınız tüm yolları denediniz ve halen uyuyamıyorsanız bazı ayrıntılara dikkat ederek uykusuzluk sorununuzu çözebilirsiniz.Günlük yaşam stresi ya da iş saatlerindeki değişiklik uykusuzluğa ve uyku düzeninin bozulmasına neden oluyor.

  En iyi ve en yararlı uyku, gecenin ilk saatlerinde olan derin uykulardır. Bu yüzden eğer uykuda geçen süreyi azaltmak istiyorsak, bunu uykunun daha hafif olduğu saatlerden kısarak yapmamız gerekir. Geç yatmak yerine erken kalkmayı tercih etmemiz gerekir.

  Yatağınıza gitmeden bir saat önce zihnin dinlenmesi için her tür konuda düşünmeyi veya çalışmayı bırakın. Yatma zamanında üzüntülerden veya sizi üzebilecek şeylerden uzak durun.

  Uzmanlar Uykunuz geldiği zaman hemen yatmanız gerektiğini kayediyor., yatmadan önce yapılacak hazırlıkları şöyle sıraladılar: Yatak odanızı serin tutun, temiz hava sağlamak için camı ya da oda kapısını aralık bırakın.Ilık bir banyo yapın ve gevşemeye çalışın.
   
Yükleniyor...