Uykuda zayıflamak mümkün mü?

'Güncel Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 26 Oca 2014 tarihinde açılan konu

 1. Uykuda zayıflamak mümkün olurmu?


  Olurmu böyle birşey dediğinizi duyar gibiyim ama bende sizlerle birlikte öğreneceğim çokta merak ettim açıkcası uykuda zayıflanırmı zayıflanırsa nasıl zayıflanır konuyla ilgili merak ettiklerinizi aşağıdaki kısa yazımızda bulabilirsiniz.

  uykuda-zayiflanirmi-.

  Uykuda Zayıflayın" kitabında bunun gerçekleşebileceği iddia ediliyor. Uykunun en uzun yağ yakma evresi olduğunu belirten uzmanların önemli birkaç şartı var; beslenme düzeninizi yeniden organize etmeli ve egzersiz yapmalısınız.

  24 saat boyunca özel bir ritimle ayakta durduğu, hücrelerin gün ışığına ve mevsime göre ayarlanan biyolojik bir ritmin olduğu belirtiliyor. 70 trilyon hücremizin her birinin içinde kendi saati olduğu, ortam ne kadar karanlıksa vücudumuzun o kadar melatonin ürettiği ifade ediliyor ve melatoninin görevi şöyle açıklanıyor: Kan dolaşımı yardımıyla hücrelere ulaşıp, hücrelere gece olacağının sinyalini veriyor. Bunun üzerine hücreler, metabolizmalarını geceye uyarlıyor.

  Uykuda yağ yakmak için ne yapmalı?

  Akşam yemeğinizi erken yiyin. Akşam yemeğinizi yeterince erken yerseniz (ideal saatler 17.00-19.00) sindirim metabolizmasının akşam erkenden işini bitirebilmesi için yeterinde zamanı olacaktır.

  Akşamları karbonhidratsız ve bol proteinli yemek yiyin. Uyumadan önce egzersiz yapın. Akşam yapılan egzersizler büyüme hormonunun salgılanmasını hızlandırır.

  Daha erken yatın. Mümkünse 22.00′den önce uyuyun. Uyumaya başladıktan bir buçuk saat sonra derin uyku sürecinde büyüme hormonu çalışmaya başlar ve bunun için harcayacağı enerjiyi doğrudan yağ depolarından alır.