Uyku Pozisyonuna Göre Karakteriniz

'Eğlence' forumunda YAREN tarafından 29 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. Uyku Pozisyonuna Göre Kişilik,
  Uyku Pozisyonuna Göre Karakteriniz nedir?
  Uykudan karakter analizi


  Bilim adamlarının araştırması sonucu; insanların uyurken aldıkları pozisyonların onların karakterlerini yansıttıklarını ortaya çıkartıyor.Ayrıca uyku pozisyonlarının sadece insan sağlığını etkilemekle kalmadığını aynı zamanda insanların kişilik özellikleriyle de ilişkili olduğunu belirtiyorlar.
  İşte Uyku Pozisyonuna Göre Karakter Testi

  Cenin pozisyonu
  Yan tarafınıza bükülerek aldığınız uyku pozisyonudur. 1000 kişi üzerinde yapılan ankette %41 oranla en yaygın olan uyuma şeklidir.

  Karakter: Bu şekilde uyuyan insanlar dışa dönük bir imaj yaratsalar da içlerinde çok hassas ve utangaçtıl. İnsanlara alışmaları biraz zaman alabilir ama alıştıktan sonra sıcakkanlı karakterlerini hemen ortaya çıkarırlar.

  Sağlık: Sola bükülerek uyumak bazı sağlık problemlerine yol açabilir özellikle yaşamsal organlar olan akciğer, mide ya da karaciğerde. Bu yüzden cenin şeklinde uyuyanlar için uzmanların tavsiyesi sağa doğru bükülerek uyumaktır.

  Kütük pozisyonu (Ağaç gövdesi)

  Pozisyon: Her iki kolun da aşağı doğru pozisyon aldığı yan uyuma şeklidir.

  Karakter: Bu pozisyonda uyumayı tercih eden insanların dışa dönük ve uysal olduğu saptanmıştır. Bu insanların en zayıf noktaları herkese çok kolay güvenmeleridir.

  Hasret çekme pozisyonu

  Bu uyku şekli de yana dönük bir pozisyondur ama diğerlerinden farkı iki kolun da öne doğru uzatılmış olmasıdır.

  Karakter: Bu şekilde uyuyan insanlar genelde yeni şeylere açık olmakla beraber bir o kadar şüpheci ve eleştirel de olabilirler.Karar almaları uzun sürer ama bir kere de karar verdiler mi hiç birşey onları fikirlerinden caydıramaz.


  Asker pozisyonu

  Sırtüstü uyku pozisyonu olup uyuyan kişinin kolları iki yanda konumlanır.
  Karakter: Asker pozisyonunda uyuyan insanlar sessiz ve içine kapanık bir kişiliğe sahiptirler.Gerek kendileri gerekse yakınları için yüksek hayat standartları oluşturmaya çalışırlar.
  Sağlık: Bu şekilde sırtüstü uyumak nefes problemlerine ve horlamaya sebep olabilir özellikle de horlamanız yanınızda uyuyan kişilerin berbat bir gece geçirmesine yol açabilir. Yüzüstü yatmanız hem sizin için hem de yanınızda uyuyan insan için daha huzurlu olabilir.

  Serbest düşüş pozisyonu

  Midenin üzerinde, eller başın üstünde ve yastığın etrafında ,başınız da sağ ya da sol yana dönük yatış pozisyonu.
  Karakter: Serbest uyku pozisyonunu tercih eden insanlar dışadönük ve atılgan olurlar. Her ne kadar küstah gözükseler de aslında kendilerine yöneltilen eleştirileri dikkate alırlar.
  Sağlık: Serbest düşüş pozisyonunda olduğu gibi uyku sırasında alınan diğer yüzükoyun pozisyonlar sindirim için olumlu etki yaparlar.

  Deniz yıldızı pozisyonu

  Sırtüstü ve kollar başın üstünde uyku pozisyonu.
  Karakter: Deniz yıldızı şeklinde uyuyanlar iyi bir dinleyici olup dolayısıyla da güvenilir arkadaşdırlar. Ayrıca başkalarına yardım etmekten hoşanırlar ama ilgi odağı olmak hoşlarına gitmez.
  Sağlık: Asker pozisyonunda uyuyanlar gibi denizyıldızı pozisyonunda uyuyanlar da nefes problemi yaşarlar ve uyku esnasında horlarlar. Bu yatış şekli kişilerin daha az dinlenmiş uyanmalarına sebep olur.
    2. Cevap: Uyku Pozisyonuna Göre Karakteriniz

  bu yüzdelik dilimde bende varım =))
    3. Cevap: Uyku Pozisyonuna Göre Karakteriniz

  işte buda benim
   


Similar Threads: Uyku Pozisyonuna
Forum Başlık Tarih
Eğlence Uykuluyken Yapmayın :) 15 Mayıs 2010
Eğlence Aykuta'nın Uykudan Uyanma Görüntüsü 5 Haziran 2009
Eğlence Uyku biçimleri.. 2 Ağustos 2008