Üstüne Görmek Nasıl Oluyor

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 13 Mart 2013 tarihinde açılan konu


 1. Üstüne Görmek Nasıl Olur  Üstüne görmek tabirini bir çok kadından duyarız Gebelik arzu eden veya gebe kalmadan korkan kadınlar bazen düzensiz bir adet gördüklerinde acaba hamilemiyim endişesine kapıldıkları gibi bazen de hamile olmalarına rağmen oluşan bir kanamayı normal edet, yani period zannedip dikkate almamaktadırlar.


  Üstüne adet görme üste adet görme üste regl olma terimleri kadınlar arasında sıklıkla kullanılan ve hamile olmalarına rağmen adet görmeye devam etmelerini ifade eden bir terimdir.

  Kadınların sıklıkla kullandıkları Üstüne kelimesi görme veya üste görme olarak adlandırılan bu durumdaki kanamanın yapısı genellikle farklıdır.

  Genellikle beklenen ve olması muhtemel günde olmayıp rengi değişik (daha koyu ve siyaha yakın) ve miktarı da bir önceki adetlerine göre farklıdır, Dikkatli bir kadının genelde bu anormal kanamayı ve aradaki farkı anlamaması zordur.

  Bu sebeple tüm anormal ve olması gerekenden farklı kanamalarda gebelik şüphesi olabilmeli ve bir gebelik testi yapılmalıdır veye bir kadın doğum uzmanına yani jinekoloğa başvurulmalı ve mutlaka muayene olunmalıdır.
   


Similar Threads: Üstüne Görmek
Forum Başlık Tarih
Bebek Bakımı Üstüne görmek ile adet kanaması arasındaki fark nasıl anlaşılır 22 Ekim 2015
Bebek Bakımı Üstüne Görmek Ne Demek 7 Mart 2013
Bebek Bakımı Hamilelik Belirtiler Üstüne Görme 18 Ağustos 2012
Bebek Bakımı Hamilelik Üstüne Adet Görülürmü 26 Aralık 2011
Bebek Bakımı Gebelikte üstüne adet görme Gebeyken neden adet görülür? 18 Şubat 2011