USB bellekten MP3 player yapmak

'Teknoloji' forumunda Pardus tarafından 15 Ara 2009 tarihinde açılan konu

 1. USB bellekten MP3 player yapmak

  Standart bir USB belleği,hep yanınızda olacak bir MP3 çalar haline getiriyoruz: İşte yolu, yordamı.


  USB MP3 çalarlar oldukça yaygın, USB bellekler de hemen hemen her bilgisayar kullanıcısının sahip olduğu bir cihaz.

  Bu taşınabilir USB bellekleri kendiniz MP3 çalar haline getirebilirsiniz, elbette kulaklık çıkışı olmadığı için yolda dinleyemezsiniz.

  Ama Winamp'ı portable hale getirip USB belleğe kurarak, taktığınız her bilgisayarda müzik dinleyebilirsiniz. Kendi koleksiyonunuz ve çalma listelerinizi hazır bir şekilde yanınızda taşıyabilirsiniz.

  Bu iş için bir adet USB bellek ve Winamp gerekiyor. Dünyanın en popüler MP3 çalar yazılımlarından olan Winamp, çok güçlü ve etkili bir yazılım. Winamp'ı sitesinden indirip, taşınabilir USB belleğin bir alt dizinine kurarak işe başlayalım.

  Winamp'ı portable hale getirmek


  Popüler müzik yazılımı Winamp'ı her yere kendi ayarlarınızla taşıyın
  Direkt USB'ye kurabileceğiniz gibi Program Files altından Winamp klasörünü de buraya kopyalayabilirsiniz. Daha sonra Winamp klasöründe bir metin dosyası oluşturun ve içine şunu yazın:

  start winamp. exe /inidir=ini

  Bir metin dosyası oluşturup farklı kaydet seçeneğinden dosya sonunu .cmd yapabilirsiniz. Artık metin olmaktan çıkacak. İsmi winamp.cmd olmalı.

  Bu dosyaya çift tıkladığınızda çalışacaktır. Böylece Winamp ayar sihirbazı açılacak, buradan dosya ilişkilendirilmelerinin (File Associations) hepsinin işaretsiz olduğundan emin olun. Yoksa Windows o dosya türlerini her açışınızda USB bellek takılı olsun ya da olmasın erişmeye çalışacaktır.

  Müzik kütüphaneniz, çalma listeleriniz

  Portable Winamp pratik bir araç
  Üçüncü adımda anonim kullanıcı istatistiklerinin bildirimini de iptal ederseniz iyi olur.

  Taşınabilir bir uygulamadan internete erişmeye çalışması, bilgisayarda kurulu güvenlik yazılımları tarafından yanlış alarma sebep olabilir. Ayrıca her taktığınız bilgisayarda firewall uyarılarıyla uğraşmak istemezsiniz.

  Böylece taşınabilir bir Winamp elde ettiniz. Aynı belleğe müzik dosyalarınızı da attığınız zaman, bunları bu Winamp'ın müzik kütüphanesine eklerseniz arşivinizi her yerde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

  Autorun dosyası nasıl oluşturulur?


  Autoplay yerine Autorun ile Winamp açılacaktır
  Eğer USB belleği bilgisayara taktığınızda Winamp'ın otomatik çalışmasını istiyorsanız bir autorun dosyası oluşturun. Bu da çok kolaydır, yine yeni bir metin dosyası oluşturup içine şunları girin:

  [Autorun]
  Open=Winamp\winamp. exe
  Action=Start Winamp Music Player


  Daha sonra farklı kaydet seçeneğinden autorun.inf olarak kaydedin. Çalışmazsa metin içindeki dosya adresinin doğru olduğundan emin olun. Ayrıca takılan bilgisayarlarda otomatik başlat seçeneğinin açık olması gerektiğini de unutmayın.
   
 2. Cevap: USB bellekten MP3 player yapmak

  zaten her pc de bir mp 3 çalar vardır bence bu haybiye yerkaplar bellekte sadece mp3 leri atıp pc de çalmak varken nediye boşuna winamp ı yükliyelimki:f20::f20:
   
 3. Cevap: USB bellekten MP3 player yapmak

  bende de aynı flhas bellek var 50 liraya aldım
   
 4. Cevap: USB bellekten MP3 player yapmak

  konu için tşkler..
   
 5. Cevap: USB bellekten MP3 player yapmak

  bence konu ile ilgili yorum yapsanız daha yararlı olur bu konuda flash belleğinizi nereden ve kaça aldığınız sorulmamış