Unutkanlık İçin Okunacak Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 27 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


 1. Unutkanlık sorunu için okunması tavsiye edilen bir dua paylaşacağız sizlerle.Eğer sizde unutkanlığınızdan şikayetçiyseniz aşağıdaki duayı okumayı alışkanlık haline getirin.Unutkanlığınız varsa,sık sık birşeyleri unutup hatırlayamıyorsanız, aşağıda sizlerle paylaşacağımzı duayı her gün okumanız tavsiye edilmiştir.

  unutkanlik-duasi-.jpg

  Unutkanlık İçin Okunacak Dua

  Allahümme elhimnî ilmen efgahu bihî evâmireke ve nevâhiyeke verzugnî fehmen ea’lemu bihî keyfe ünâcîke yâ erhamerrâhimîn allâhümmerzugnî fehme-n nebiyyîne ve hıfzal murselîne ve ilhamel melaiketıl mugarrebîne birahmetike yâ erhamerrâhimîn Allâhümme ekrimnî binûril fehmi ve ahricnî min zulümâtil vehmi veftahlî ebvâbe rahmetike venşur aleyye min hazâini ılmike ya erhamerrâhimîn.

  Unutkanlık İçin Okunacak Duanın Türkçe Meali

  ALLAH’ım, bana öyle bir bilgi ver ki onu aklımda tutayım. O bilgi ve ilimle SEN’in emirlerini yapıp, yasaklarından sakınayım. Bana bir ilim ver ki sana nasıl yalvaracağımı öğreniyim. Ey mermamet edenlerin en merhametlisi Rabbim! Bana nebilerin anlayışı gibi anlayış, peygamberlerin zekası gibi zeka ver.ALLAH’ım bana rahmetinle büyük meleklerinin kavrayışı gibi kavrayış ver. Ey merhametlilerin en merhametlisi Rabbim! Bana anlayış nuru ver. Beni kötü düşünce karanlıklarından çıkar ALLAH’ım.Rahmet kapılarını bana aç ALLAH’ım. ALLAH’ım okuduğum şeyin en inceliğini anlamam için üzerime rahmetini indir. Ellerimi sana açtım yalvarıyorum, ey merhamet edenlerin en merhametlisi Rabbim.