Unutkanlığın Nedeni Nedir?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 30 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


 1. Unutkanlığın Nedenleri Nelerdir?  Unutkanlık bir çok insanda zaman zaman görülen bir rahatsızlıktır böyle bir rahatsızlığınız yokken birden bire bazı şeyleri hatırlamakta zorlanıyorsanız bunun nedenini araştırmanızda fayda vardır mutlaka.Peki nedir unutkanlık ve nedenleri nelerdir yazımızda bu iki sorunun yanıtını bulabilirsiniz.Unutkanlık ile ilgili sıkıntılarınız varsa yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

  Unutkanlığın başlıca nedenleri beyin hücrelerinin azalması ve yaşlanmasına bağlı olarak çıkan bir problemdir.Unutkanlık genç yaşta kişinin bunama gibi rahatsızlıkları geçirmiş olmasından kaynaklanıyor olabilir.

  Unutkanlığın ortaya çıkmasına nedne olan bazı faktörler şunlardır;Düzensiz beslenme yani beslenme yetersizliği ve buna bağlı olarak tiroit bezinin az çalışması ayrıca B12 vitaminin eksikliğide unutkanlığa neden olmaktadır. Kafa travmaları ve beyin timörleride unutkanlığa neden olabilir.

  Unutkanlığın ilerlemesinde Çok yağsız besinler tüketmek ve vejeteryanlık neden olabilir.Yağda eriyen vitaminler ve E vitaminide hafıza için önemli rol oynar.Bu nedenle Kırmızı et ve balık tüketilmesi gerekmektedir.Ayrıca kırmızı et ve balık hafıza için çok önemli besin tüleridir.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/unutkanligin-nedeni-6516.jpg]unutkanligin-nedeni-6516[/IMGALT]