Ünlülerin öncesi ve sonrası

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 16 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. Ünlülerin ilk yaptıkları işleri biliyor musunuz? İşte öncesi ve sonrası ile ünlüler!

  Jennifer Lopez

  Ünlü şarkıcı Jennifer Lopez, iş yaşamına şarkı söyleyerek ve dans ederek başladı. Ancak, bugün müzikleri ve dansları ile milyonları peşinden sürükleyen Lopez, 20li yaşlarında, dans ve müzik derslerinin ücretlerini ödeyebilmek için bir hukuk bürosunda çalışmak zorundaydı.

  [​IMG]

  Johnny Depp

  Hollywoodun asi adamı Johnny Depp, biyografi yazarı Nigel Goodallın aktarımına göre, üne ve paraya kavuşmadan önce, The Kids adlı bir müzik grubuna solistlik ediyordu. 22 yaşında iken Elm Sokağı Kabusu filmi ile Hollywooda ayak basan ve bugün 29 milyon dolarlık bir servete sahip olan Depp, Floridada solistlik yaptığı yıllarda gece başına yalnızca 25 dolar kazanıyordu.

  [​IMG]

  Russell Crowe

  2001 yılında, Gladyatör filmindeki oyunuyla En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar ödülü kazanan Avustralya asıllı Russel Crowe, ilk gençlik yıllarında, Russ Le Roq takma adıyla DJ olarak iş yaşamına atıldı.
  [​IMG]

  Jim Carrey

  1970li yılların ortalarında, TV dizilerinde aldığı küçük rollerle oyunculuk dünyasına atılan Carrey, ilk çıkışını 1993 yılında In Living Color isimli TV şovuyla yaptı. 1994te gişe rekoru kıran Maske (The Mask) filmiyle asıl çıkışını yapan ünlü oyuncunun gösteri dünyasına girmeden önceki işi ise yer paspaslamaktı. Kendisi 15 yaşında iken, babasının işten atılması sonucu ailesine yardımcı olabilmek için çalışmaya başlayan Carrey, bazen okuduğu okulda güvenlik nöbetçisi olarak çalışıyor, bazen de Toronto yakınlarındaki bir lastik fabrikasında yerleri paspaslıyordu. Carrey bugün film başına 20 milyon dolardan fazla kazanıyor.
  [​IMG]

  Brad Pitt

  İlk geçlik yıllarında oyuncu olmak için mücadele eden, Hollywoodun en seksi erkeklerinden Brad Pitt, bu amacına ulaşabilmek için en çok çabalayanlardan. Başlarda oyunculuktan yeterince para kazanamayan Brad Pitt, ek gelir sağlayabilmek için, Los Angelestaki Sunset Bulvarı üstünde, giydiği tavuk kostümü ile yoldan geçenleri, çalıştığı fast-food lokantasına çekmeye çabalıyordu.

  [​IMG]
  Quentin Tarantino

  ABDli Oscar ödüllü senarist Tarantino, çocuk denecek yaşlarda, Güney Californiada başladı ilk iş hayatına, ancak bugünkünden çok farklı olarak. Porno filmler gösteren sinemalarda yer göstericiliği yaparak iş hayatına atılan ünlü yönetmen, daha sonra kariyerini bir video dükkanında satış elemanı olarak değiştirdi. Tarantino, sinema salonlarında ve video dükkanında bedava izlediği filmlerin, kendisinde büyük katkısı olduğunu ve film tutkusunun böyle başladığını söylüyor.
  [​IMG]
  Teri Hatcher

  Çaresiz Ev Kadınları (Desperate housewives) adlı dizinin Altın Küre kazanan yıldızlarından Teri Hatcher de yıldızı parlamadan önce, San Francisco 49ers Amerikan Futbol takımı için, profesyonel ponpon kız olarak çalışıp geçimini sağlıyordu. Bir kız arkadaşının isteği üzerine 1977 yılında bir oyunculuk kuruluşuna başvuran Hatcher, Aşk Gemisinde balıkkızolarak kaptığı rolle, ponpon kızlığa veda etti.

  [​IMG]
  Michael Caine

  Yönetmenliğini Woddy Allenın yaptığı Hannah ve Kız Kardeşleri (Hannah and Her Sisters) adlı filmdeki oyunuyla En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar ödülü kazanan, daha sonra da bir çok başarıya imza atan Caine, Londranın güneyinde yoksul bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Caine de iş hayatına lokantalarda bulaşık yıkayarak başladı.
  [​IMG]
  Chris Rock

  Amerikalı ünlü komedyen Chris Rock, iş hayatına New Yorkun Wueens bölgesinde, ünlü Red Lobster deniz ürünleri lokantaları zincirlerinden birinde komi olarak atıldı. Daha sonra Manhattanda, The Comic Strip adlı lokantada garsonluğa terfi eden Rock, burada kapanışta sandalyeleri toplaması karşılığında, sahneye çıkıp yeteneğini sergilemem için izin koparmayı başardı. Red Lobsterda çalışırken ki deneyimini, “Orada çalışırsınız ama orada yemek yemeye aldığınız para yetmez. Bırakın ıstakoz yemeyi, aldığım parayla belki bir karides bile yiyemezdim'' diye aktaran Rockun şansı, 2003 yılında Jay Lenonun The Tonight Show adlı TV programında yaptığı gösteriyle açıldı.
  [​IMG]

  Danny DeVito

  Ünlü yönetmen ve oyuncu, Hollywoodun küçük dev adamı Danny DeVito da gelecekte bol para ve üne kavuşacağını kestiremeden iş dünyasına atılanlardan. DeVito, ilk işine, kız kardeşinin işlettiği bir berber salonunda kuaför olarak işe başladı. Ancak 18 ay sonra bu işten ayrılan DeVito, Amerikan Drama Sanatları Akademisine kaydoldu. Amacı oyunculuk değil, makyaj ve kozmetoloji alanında kendisini geliştirebilmekti. DeVito bu kurslara devam ederken birkaç kez de oyunculuk dersi almaya başladı ve gerisi geldi.
  [​IMG]

  Denzel Washington

  İlk gençlik yıllarında, gelecekteki ününden ve servetinden habersiz olan yıldızlarda biri de Danzel Washingtondu. İlk işine bir berber dükkanında çırak olarak işe başlayıp, tıraş sonrası müşterilerin giysilerini fırçalayan Washington, daha sonra adım atacağı Hollywoodda büyük ün ve servet sahibi olacak, 1999 yılında, Gloryde canlandırdığı kaçak köle Tripp rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar ödülü kazanacaktı.
  [​IMG]

  ekolay

   


Similar Threads: Ünlülerin öncesi
Forum Başlık Tarih
Haberler Ünlülerin Kış için Cilt Ve Vücut Bakım Önerileri Neler? 6 Ekim 2011
Haberler Komik Ünlü Sözleri-Ünlülerin Güldüren Gafları 18 Mayıs 2011
Haberler Ünlülerin boyları 3 Haziran 2010
Haberler ünlülerin sırları 9 Kasım 2009
Haberler Ünlülerin gerçek saç renkleri... 20 Ekim 2009