Umreye Giderken Gerekli Malzemeler

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 3 Tem 2013 tarihinde açılan konu

  1. Umreye Giderken Gerekli Olan Malzemeler


    Umre hazırlığı yapan kişiler için oldukça yararlı bir konu olduğunu düşünüyorum.Umreye gidecek olan kişilerin yolculuk esanasında ve umrede ihtiyaçları olan malzemeler şöyle;Öncelikle mutlaka bir Kuranı Kerim olmalı çantanızda ilk hazırlayacağınız ihtiyacınız olsun.

    Öncelikle özenle hazırlamanız gereken şeyler varsa kullandığınız ilaçları mutlaka yanınıza almalısınız.Seccade her zaman yanımızda olması gereken malzemelerden biridir. Camide mescitte yer bulunamaması gibi durumlarda lazım olacaktır yanınıza alacağınız seccadenin küçük ve hafif olması gerekmektedir.

    Güneşe fazla maruz kalacağınızı düşünerek yanınıza bir güneş gözlüğü almanızda fayda var. Bu şekilde yoğun güneş ışığından daha az etkilennirsiniz.Küçük hafif bir sırt çantası işinize yarıyacaktır içerisine seccadenizi ve diğer ihtiyaçlarınızı koyabilirsiniz. 7 şavt bir tavaf sayılacağından şavtları saymak için yedi boncuklu tesbihe ihtiyaınız olabilir yanınızda bir adet tavaf tesbihi bulundurabilirsiniz.Özellikle bayanlar için mest bulundurmak abdest almalarında kolaylık sağlayacaktır.Çok fazla yürüyeceğiniz için rahat bir ayakkabıya ihtiyacınız olacaktır.Ayağınıza uygun daha önceden alışmış olduğunuz bir ayakkabı tercih etmelisiniz.
     
Yükleniyor...