Umreye giderken alınacaklar

'Güncel Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 26 Ocak 2014 tarihinde açılan konu


 1. Umreye giderken alınacaklar neler?


  Umreye giderken gerekli malzemeler nelerdir, umre yolculuğunda yanımıza almamız gereken günlük malzemeler nelerdir konuyla ilgili bilmeniz gerekenleri aşağıdaki yazımızda paylaşıyoruz.Eğer sizlerde Umre ziyareti yapmaya hazırlanıyorsanız mutlaka aşağıda sizinle paylaşacağımız yazımızı okumalısınız.

  Umreye gidenler hangi hazırlıkları yapmalıdır öğrenmek için aşağıdaki yazımızı okumalısınız.

  Yetecek kadar nakit.Omuz çantası.Eşyaların içinde hazır bulunduğu valiz. valiz ve çantabulundurmak için hafif, olan eşyaları tercih edin.Umre yolculuğu için hazırlaması gereken eşyalar. Her umre adayı kendi ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak bu seçeneklerden yararlana bilir.

  Giyecekler, Mazemeler Kısa çorap, Rahat ayakkabı, evde terlik, İç çamaşır, Havlu, Kullanışlı eşarp, Yarım atlet ve iç çamaşırı Banyo havlusu, Penye bluz, Pijama, Etek, Yelek, yedek dış giysi, patik.

  Alınacak Mazemeler Çerez, Pasta (kuru), Bisküvit., Su, limon, kağıtlı şeker.

  Sağlık Malzemeleri: Ped (kadınlar için), Ağrı kesici, Diş fırçası, Diş macunu, Pamuk, Vitamin, soğuk algınlığı ve gribe karşı ilaç, Kas gevşetici, Gazlı bez, Maske,boğaz pastili, Yumuşatıcı krem, Pişik kremi.

  Temizlik, Mazemeleri:Kacirc;ğıt havlu, Tuvalet kacirc;ğıdı, Kokusuz sabun, Siyah küçük poşetler, Hijyenik sıvı sabun, Selpak, Az bir kolonya, Tırnak makası.

  Kırtasiye, Mazemeleri Tükenmez kalem, not defteri, Küçük bir Mealli Kur’an

  Çantada: (yollarda giderken ihtiyaç duyulan şeyler)

  Küçük su şişesi, kalem, sabun, kağıt havlu, terlik poşeti, yedek poşet, ıslak mendil, ağrı kesici, pasta bisküvi, çerez, gazlı bez, tuvalet kağıdı, seccade vb.(bunlar yol esnasında kullanılacak miktarda olmalı

  Diğer malzemeler: Türk parası, Riyal, Fotoğraf makinesi,Seccade, poşetler, küçük makas, taş için küçük kese, hafif bir pike ve çarşaf,yastık kılıfı, tesbih, iğne, iplik,.