Ülkemizin İhracat Ve İthalat Yaptığı Ülkeler

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Wish tarafından 14 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Türkiyenin ihracat yaptığı ülkeler

  Türkiyenin ithalat yaptığı ülkeler

  Türkiye nin yaptığı ithalat ve ihracatında önemli yerlere sahip ülkeler bulunmaktadır.

  Bu ülkelerden Alamanya ile önemli ticari ilişkilerimiz vardır. Almanya ya hazır giyim eşyaları, otomotiv ürünleri, elektronik eşya, yarı mamul mallar (deri, kağıt, kauçuk), tütün, meyve ve sebze ithal ederiz. Bizim Almanya ya ihracat ettiğimiz mallar ise, otomobil ve diğer taşıtlar, çeşitli makineler, plastik ve plastik ürünler, eczacılık ürünleri bulunmaktadır.

  Amerika Birleşik Devletleriyle de bazı ticaret bilgileri bulunmaktadır. Türkiye ye yaptığı ihracat, hurda demir ve çelik, sivil uçak ve helikopter, haberleşme cihazları, elektrikli cihazlar, eczacılık ürünleri, tıbbi malzemeler, mısır ve soya yağı gibi ürünler bulunmaktadır. Türkiyeden yapılan ithalat ürünleri hazır giyim eşyası, demir ve çelik ürünleri, tütün, çeşitli meyve ve sebze ürünleri bulunmaktadır.

  Türkiye ile İngiltere arasında ticari ilişkilerde bulunmaktadır. Türkiye nin yaptığı ihracat ürünleri şunlardır. Petrol ürünleri, eczacılık ürünleri, otomobil ve kara taşıtları, uçak ve çeşitli makineler gibi ürünler bulunmaktadır. Bu ülkenin bizden yaptığı ithalat ürünleri arasında otomotiv ürünleri, hazır giyim eşyaları, elektronik eşya, yarı mamul mallar (deri, kağıt, kauçuk), meyve ve sebze gibi ürünler bulunmaktadır.

  Türkiye nin İtalya ile ticari ilişkileri de bulunmaktadır. Türkiyeye yaptığı ihracat ürünleri arasında Motorlu kara taşıtları, çeşitli makineler, ilaçlar ve kimyasal maddeler, mutfak eşyaları ve ev gereçleri bulunmaktadır. Türkiye den yaptığı ithalat ürünleri arasında otomotiv ürünleri, pamuk ve pamuk ipliği, hazır giyim eşyaları, elektronik eşyalar, demir ve çelik ürünleri, çeşitli meyve ve sebzeler bulunmaktadır.

  Türkiye ile Fransa arasında bazı ticari ilişkiler de bulunmaktadır. Türkiyeye yaptığı İhracat ürünleri arasında otomobil ve diğer kara taşıtları, çeşitli makineler, haberleşme cihazları, kimyasal ürünler, eczacılık ürünleri, kozmetik ürünler, demir ve çelik ürünleri, uçak ve savunma sanayisi ürünleri bulunmaktadır. Türkiye den satılan ürünler arasında hazır giyim eşyaları, iplik, deri ürünler, elektronik eşya, çeşitli meyve ve sebzeler gibi ürünler bulunmaktadır
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Haz 2012
 2. Cevap: Ülkemizin İhracat Ve İthalat Yaptığı Ülkeler

  açıklama istemiyorum direk cevap istiyorum
   
 3. Cevap: Ülkemizin İhracat Ve İthalat Yaptığı Ülkeler

  ben çok beğendim beğenmeyen kişiler var
   
 4. Cevap: Ülkemizin İhracat Ve İthalat Yaptığı Ülkeler

  ben sadece türk cumhuriyetleri ile yaptığımız ithalat ve ihracat ürünlerini istiyorum ne olur yaa
   
 5. Cevap: Ülkemizin İhracat Ve İthalat Yaptığı Ülkeler

  ama ben böle istemedim direk cevap lütfen ne olurr yaa !!!! hem en çok yaptıgı ülke burda hepsi yazıyoo
   
 6. Cevap: Ülkemizin İhracat Ve İthalat Yaptığı Ülkeler

  Yani şimdi arkadaşlar hak yemiyelim adamlar araştırıp önümüze sunmuşlar allah razı olsun demek düşer bize.
   
Yükleniyor...