UEFA'dan Trabzonspora Gelen Mektup

'Spor Gündemi' forumunda Masal tarafından 22 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


  1. Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi inadı sürüyor. Fenerbahçe yerine kendilerinin Devler Ligi'ne gitmesi gerektiğini iddia eden bordo-mavililer, UEFA Genel Sekreteri Infantino'nun önceki gün yaptığı "Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi kura çekimine girdi ancak disiplin kurulu soruşturması devam ediyor. Bu nedenle durumu net değil açıklamasının ardından bu biletin kendilerine verilmesi için baskıyı artırıyor.

    Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, şike davasına bakan özel yetkili 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin aldığı kararları tercüme ettirerek UEFA'ya yolladıklarını açıklamıştı. Infantino'dan gelen mektupta da şu ibareye yer verildi: "Mahkeme kararlarının tercümesi elimize ulaştı. Devam eden disiplin kurulu soruşturmasında bu dosya ele alınacaktır.

    UEFA kanadından gelen bu mektup sonrası umutları artan bordo-mavililer öncelikli olarak mahkeme kararlarını emsal göstererek Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvurma kararı aldılar. Tahkim Kurulu'nun şike sahaya yansımamıştır” kararıyla mahkemenin verdiği kararların birbirleriyle örtüşmemesi üzerine konuyu AİHM'e götürecekler.

    [​IMG]