UEFA'dan Fenerbahçe'ye 5 Yıl Ceza

'Spor Gündemi' forumunda Sitem tarafından 12 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. Fener'e UEFA'dan 5 yıl men şoku

  Fenerbahçe ikinci Başkan Nihat Özdemir, Asbaşkan Ali Koç ve yönetici Cihan Kamer’in UEFA yetkilileriyle gizlice görüşme yaptı. UEFA yetkilileri ile CAS'a açılan dava ve Fenerbahçe'nin Avrupa Kupaları'na katılması ile ilgili bir görüşme yapan Fenerbahçeli yöneticiler UEFA'dan hiç de beklemedikleri bir yanıt aldılar.

  CAS'TAKİ DAVAYI GERİ ÇEKİN
  UEFA yetkililerinin "Türkiye'deki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Eğer TFF sizi düşürmezse biz gerekeni yapacağız. Gerekirse sizi 5 yıl Avrupa Kupaları'na almayız. Dünya tarihinde ilk defa bir kulüp başkanı UEFA Başkanı'nı mahkemeye veriyor. Bunun da size elbet bir yaptırımı olacak" dediği öğrenildi. UEFA'nın Fenerli yöneticilere öncelikle CAS'taki davanın geri çekilmesini istedikleri ifade edildi.

  FENERBAHÇE BASIN TOPLANTISI 15 OCAK
  UEFA yetkililerinin, Sarı-Lacivertli yöneticilere, "2012-2013 yılında Avrupa Kupaları'na katılmayacağız" şeklinde bir kağıt imzalatmak istedikleri ancak Fenerbahçe'nin bunu imzalamadığı öğrenildi.

  Fenerbahçe Yönetimi'nin son gelişmeler üzerine pazar günü geniş kapsamlı bir basın toplantısı düzenleyeceği belirlendi. Sarı-Lacivertli yöneticiler, Trabzonspor, 58. madde ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar hakkında açıklamada bulunacak.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 19 May 2013