Uçuk için bitkisel tedavi yöntemleri

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 6 Oca 2013 tarihinde açılan konu

 1. Uçuk için bitkisel tedavi yöntemleri neler


  Çok Küçük görünselerde çok can acıtan uçukların tedavisinde rahatlıkla hazırlıyabileceğiniz bitkisel tedavi yöntemi..Uçuklarımızın tedavisinde şalgam,şahtere otu,çavdar unu,ceviz yaprağı,ısırgan otu ve susam yağı gibi bitkilerden karışım elde edilmeli.

  Uçuk İçin Karışımın Hazırlanışı şöyle

  Aşağıdaki tavsiye edilen bitkisel karışımlar sadece tedaviyi destekleyici amaçlıdır.Öncesinde doktor gözetimi ve tavsiyesi alınmalıdır.

  Rendelenmiş şalgamlar 20 dakika süreyle suda kaynatılarak süzülür.Sıkılarak elde edilen posaya çavdar unu karıştırılarak merhem kıvamına gelinceye kadar susam yağı ile yoğurulur.Hazırlanan merhem pansumandan sonra uçuk olan bölgeye sürülür.

  Şahtere otunun yaprakları sert bir zeminde dövülerek ezilir.Elde edilen posaya,krem kıvamına gelinceye kadar çavdar unu karıştırılarak susam yağı ile yoğurulur.Hazırlanan bu kremden uçuk olan bölgeye sürülür.

  Kıyılmış taze ceviz yaprakları,ısırgan otuyla birlikte dövülerek ezilir.Elde edilen posaya,merhem kıvamına gelinceye kadar çavdar unu karıştırılarak susam yağı ile yoğurulur.Hazırlanan merhem pansumandan sonra uçuk olan bölgeye sürülür.