Uçuğa Ne İyi Gelir?

'Sağlık Rehberi' forumunda EyLüL tarafından 22 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. Uçuk Nasıl Geçer ve Uçuk Tedavisi
  Uçuk için Bitkisel Tedaviler
  Uçuk ve Dudak Uçuklaması

  Uçuğa Neler İyi Gelir?

  Ekinezya (Koni Çiçeği) Güçlü bir antiviral bitki olan ekinezya, beyaz kan hücrelerinin üretimini tetiklediği kanıtlanan polisakkarid fazlalığından enfeksiyonu önleyebilir. Yeni yapılan bir araştırma sonucu ekinezya bitkisinin soğuk algınlığına neden olan influenza virüsü, solunum sinsityal virüsü ve uçuk virüsü gibi virüsleri öldürücü etkiye sahip olduğunu göstermiştir.

  Oğulotu (Melissa)
  Latincede Melissa diye bilinen oğulotu iyileşmeyi hızlandıran ve aynı zamanda herpes virüsünün baş göstermesini engelleyebilen antiviral maddeler olan tannik asitlerine sahiptir.

  Mir Herhangi bir ağız iltihabı için iyi olabilecek bir bitki olan mir doğrudan istilacılara karşı savunmada bulunarak ve vücudun savunma mekanizmasını teşvik ederek çalışır.

  Sarı Kantaron İyi bir stres giderici bitki olan sarı kantaronun aynı zamanda virüslerin büyümesini yavaşlattığı da kanıtlanmıştır. Hypericin maddesi herpes virüsünün büyümesini kontrol altına almakta özellikle iyidir.

  Çay Ağacı Yağı En iyi kalitedeki çay ağacı yağı yüksek miktarda terpinen ve az miktarda sineol içerir. Mükemmel bir antiseptik olan çay ağacı, Yeni Güney Galler yerlileri tarafından eski zamanlardan beri enfeksiyonla mücadele temsilcisi olarak kullanılmaktadır.

  C Vitamini Bir diğer adıyla askorbik asit olarak bilinen C Vitamini yaygın bir şekilde bağışıklık sistemini güçlendirmede ve enfeksiyonlarla savaşmada kullanılmaktadır.

  Buz Diğer doğal yollu tedaviler ve ev şifaları iltihabı almak için etkilenmiş bölgeye buz tedarik etmeyi içerir. Deri sızlamaya başladığında herpes virüsünün ilerlemesinin ilk aşaması boyunca buz kullanınız. En azından herpes virüsünün daha yavaş ilerlemesi için düzenli buz uygulamaları dokuların ısısını ve metabolik hızı azaltır. Buzu tannik asit içeren siyah çay kesesi tamponları ile birlikte kullanınız. Bu kesinlikle herpes virüsü için kullanılabilecek en basit ev tedavileri ve şifalarından biridir.