Uçan Sınıf Kitabının Özeti Kısa

'Etüt Merkezi' forumunda Yasemin tarafından 15 May 2013 tarihinde açılan konu

 1. Uçan Sınıf Kitabının Kısa Özeti


  Uçan Sınıf Adlı kitap Erich Kastner tarafından yazılmıştır.Kitap 101 sayfadan oluşmaktadır.

  Erich Kaestner çocuklar için yazan dünyanın en usta yazarlarından biridir.Erich Kaestner Ünü bütün dünyayı kaplamış olan bu Alman yazarın en güzel en sürükleyi kitaplarından birini daha sunuyoruz: Uçan Sınıf İki okulun öğrencileri arasındaki amansız sürtüşmeyi konu alan bir kitap.

  Bu öğrenciler Johann Sigismund Yatılı Okulu'nda eğitim görmektedirler. Bir gün Noel için bir tiyatro oyunu hazırlamaya karar verirler. Ancak rakip okul bir öğretmenin öğrencisini kaçırır. Ayrıca güzel yazı notları da kaçırılmıştır. Bu nedenle rakip okulla savaşmayı düşünürler.

  Hikayenin baş kahramanı Elçi Sebastian, rakip okulun elebaşının evine gider. Arkadaşlarının serbest bırakılması ve defterlerinin geri verilmesi ister.Fakat kabul edilmez. Tam kavga başlayacağı sırada Sigara İçmez ortaya çıkar ve böylece kavga ederlerse polisin ve okul idarelerinin her şeyden haberdar olacağını ve başlarının belaya gireceğini söyler.

  Karşı tarafın kavgacısı Wawerka, diğer tarafınki ise Matthias olur. Kısa bir kavgadan sonra, Matthias rakibini yener.Ama karşı tarafın öğrencileri sözlerinde durmazlar. Yeniden savaş düzeni alınır.Kar topu stokları arttırılır ve Herkes Hücum! emrini bekler.Birden bire kartopu yağmuru başlar. Bu arada Martin, Johnny ve Sebastian rehineyi kurtarmanın peşindelerdir.

  [​IMG]
   
 2. lem

  lem

  basit ama yine de güzel teşekkürler...
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Oca 2017
 3. Bizim kitabimiz 188 sayfa