Uçan Ferrari

'Teknoloji Haberleri' forumunda chemist tarafından 4 Kasım 2008 tarihinde açılan konu


 1. Uçan Ferrari

  Bu da oldu! İşte uçan Ferrari

  Para, para, para! Hayatta her şey para. Paranız varsa artık trafiğe de takılmayacaksınız. Bugüne kadar sadece bilim kurgu filmlerinde görmeye alışık olduğumuz uçan otomobiller iki yıl içinde gerçek olabilir.

  [​IMG]

  Ferrari firmasının üretmeyi planladığı uçan otomobiller eğer gerçek olursa hayatımızı oldukça kolaylaştıracağa benziyor. Ama tabi ki hayatımız eğer zenginsek kolaylaşacak. Çünkü Ferrari yetkilileri yeni tasarlanacak olan bu otomobilin en az 500 bin sterlin yani 1 milyon 200 bin lira civarında bir rakamla satışa sunulacağını belirtti.

  'Autovolantor' adı verilen bu uçan Ferrari'nin yaratıcısı Bruce Calkins bu tasarımın 599 GTB model Ferrari modelinin değişik bir versiyonu olacağını vurguladı. Toplam sekiz fanla desteklenecek olan araç, havadayken aynen bir helikopter gibi manevra yapacak. Sağa ve sola dönüşler helikopterin manevra kabiliyeti gibi olacak.

  Yerden ortalama bin 500 metre yükselecek olan Autovolantor'un maksimum yerden yükselme kapasitesi yeni çalışmalarla arttırılmaya çalışılıyor.

  Hibrid yakıtla çalışacak olan modelin elektrik düzeni de normalden farklı olacak. Daha gelişmiş bir sistemle donatılacak araç 800 beygir gücünde olacak. Havadan ortalama 15 veya 25 kilometre arasında bir mesafeyi havadan katedecek.

  Firma yetkilileri aracın bazı ülkelerde kullanımının politik anlamda sorun yaratabileceğini belirtiyorlar. İzin sorunu yaşanır veya yaşanmaz Ferrari'nin ürettiği bu yeni modelin tasarım harikası olduğu bir gerçek.
    2. eline sağlık chemist güzel bilgi.:f118:
  param bir olursa yane gökte yağar paralar dollar o zaman alırım bi tane he:f196:
    3. Cok ilginc.. Bekliyelim görelim bakalim yapabilceklermi.

  Paylasim icin tesekürler Metin.
    4. Chemist hiç okuyasım yok çok uzun geldi resimine baktım güzel:)

  Paylaşıma Teşekkürler arkadaşım..:f40:
    5. ezlemcim ben okudum da ne oldu ki bizlik bi yazı değilmiş zaten çok şey kaybetmedin arkadaşım :f106::f106:

  yaa tamam şaka bir yana süper bişeye benziyor ama Chemist haklısın çok zengin olmamız lazım eee o da bizde yok ne yapıcaz izlicez ve görücezzz:f196::f196:

  Teşekkürler:f40:
    6. ben paramda olsa bunu istemem :f196:

  ben o trafikteki sinir harbini seviyorum :f30:
    7. Paylaşım için teşekkürler chemist..
    8. Ya gökte kimi sollıcan kime korna çalacan kime sellöktör yapacan yokyokk param olsada istemem ben bu arabayı:f30:
    9. tam istanbul trafiğine göre hemen sipariş vereyim bari:f106:
    10. Ben arabamın uçan olmasını istemem herşeyiyle arabamın zevkini çıkarmak isterim oyüzden ben almayayım.Teşekkür ederim paylaşımın güzeldi Metin.