Uçaktan Düşen Pilot Öldü

'Haberler' forumunda Merve tarafından 18 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Uçaktan Düşen Pilot Öldü

  Ürdün Amman'dan dün saat 21.00 sıralarında yolcusuz ve kabin ekibi olmaksızın İstanbul'a gelmek için harekete hazırlanan Onur Aire ait Airbus 300-600 tipi uçağın Belçikalı Kaptan Pilotu Olivier Mester, ön kapıyı kapatmak isterken aprona düşerek ağır yaralandı.

  Kaza sırasında uçağın teknik personeli olay yerine sağlık ekiplerini çağırarak yaralı pilota ilk müdahale yapıldı. Hastaneye kaldırılan Belçikalı pilot tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

  Onur Havayolları konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

  "Ürdün Ammandan dün saat 21.00 sıralarında yolcusuz ve kabin ekibi olmaksızın İstanbula gelmek için harekete hazırlanan Airbus 300-600 tipi uçağımızın Belçikalı Kaptan Pilotu Olivier Mester, ön kapıyı kapatmak isterken maalesef aprona düşerek ağır yaralanmıştır.

  Kaza sırasında uçağı yolcu etmek için apronda bulunan teknik personelimiz derhal olay yerine sağlık ekiplerini çağırmış ve ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılmaya çalışılan kaptanımız ne yazık ki yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir.

  2009 yılından bu yana şirketimizde görev alan 56 yaşındaki mesai arkadaşımızın cenazesi bugün gerçekleştirilecek işlemlerin ardından ülkesine götürülecektir. Üzüntümüzü paylaşır, değerli kaptanımızın ailesi ve sevenleriyle birlikte tüm havacılık camiasına başsağlığı dileriz. "


  hürriyet