Uçaklarda ayakta yolculuk başlıyor

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 1 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Ucuz havayolu taşımacılığı yapan İrlandalı Ryanair, sadece 4 sterlin (6 dolar) karşılığında yolcularına ayakta seyahat imkanı sağlayacak. Şirket düşük fiyatlardan kaynaklanan maliyeti ise uçak tuvaletini ücretli yaparak karşılamayı planlıyor.

  Ryanair CEO'su Michael O'Leary, ayakta yolculuk etmenin ne kadar güvenli olduğunu gelecek yıl test edeceklerini ve tuvaleti kullanım ücretinin ise 1 sterlin (1.5 dolar) olacağını açıkladı.

  Şirket, 250 adet uçağında son on sıradaki koltuğu kaldırıp yerine 15 sıra dikey koltuk yerleştirmeyi planlıyor. Uçakların arka kısmında yer alan iki tuvaletin de daha fazla yer sağlamak amacıyla kaldırılabileceği belirtiliyor.

  Ryanair bu şekilde, her uçuşta 40 ya da 50 daha fazla yolcu taşıyarak kendi maliyetlerini azaltabilecek.

  Şirket dikey koltukları ilk etapta en fazla bir saat sürecek olan yolculuklar için kullanıma açacak. Bu denemenin başarılı olması durumunda, bu koltuklar bütün uçaklara yerleştirilecek.

  Bununla birlikte ayakta seyahat eden yolcular, omuzlarının üzerinden geçen bir kemerle dikey koltuklara bağlanacak ve normal koltuklarda olan bütün güvenlik düzenlemelerine tabi olacaklar.

  GÜVENLİK SORUNUMUZ YOK

  İrlandalı şirketin sözcüsü Stephen McNamara, "Koltukların büyük güvenlik testlerinden geçeceğinden şüphe etmiyoruz... Bu işin en çekici yanı, maliyetlerimizi düşürmesi. Bu şekilde diğer koltuklar da daha ucuz hale gelecek. Dikey koltuklar daha ucuz ve daha hafif olduğundan daha küçük bir alana daha fazla koltuk yerleştirilebilecek" dedi.

  Ancak Sivil Havacılık Dairesi'nden bir yetkili ise, dikey koltuk planın güvenlik gereksinimlerini yerine getiremeyebileceğini söyledi ve "Havacılık kurallarına göre, yolcular uçak kalkarken ve inerken, kemerlerini bağlamak zorundadır. Yani bir koltuğa oturmaları gerekir" dedi.

  ekolay
    2. Cevap: Uçaklarda ayakta yolculuk başlıyor

  Nasil daha cok yolcu aldircaklar ucaga sasirdilar artik iyice..
    3. Cevap: Uçaklarda ayakta yolculuk başlıyor

  Fena Bir Uygulama Değil Aslında...
    4. Cevap: Uçaklarda ayakta yolculuk başlıyor

  Yok artık diyeceğim ben :)
  Ben oturmak varken neden ayakta durcam ki :).Oldu parayı ver ayakta bekle :)
    5. Cevap: Uçaklarda ayakta yolculuk başlıyor

  Normal Bir Bilet Kaçtan Gidiyor Haberin Varmı Senin :):)
    6. Cevap: Uçaklarda ayakta yolculuk başlıyor

  Ucuz olsun pahalı olsun sonuçta onada emek verip kazanılıyor kolay değil ;)
    7. Cevap: Uçaklarda ayakta yolculuk başlıyor

  Senin Dediğin Gibi Olsaydııı V.I.P Diye Özel Bir Bölüm Olmazdı :f84:;)