uçak kayboldu

'Haberler' forumunda DiScOvErEr tarafından 1 Haz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Fransa Havayolları'na (Air France) ait, 215 yolcusu ve 12 mürettebatı bulunan Airbus uçağı Brezilya açıklarında radardan kaybolduğunu duyurdu.

  Brezilya açıklarında kaybolduğu açıklanan, Fransız havayolu şirketi Air France'a ait, 215 yolcu taşıyan Airbus uçağının, yerel saatle 11.10'da (TSİ 12.10) Fransa'nın başkenti Paris'te olmasının beklendiği bildirildi.

  Paris'teki Roissy Havaalanı yetkilileri, uçağın saatlerce önce radar ekranlarından kaybolduğunu ve Roissy'deki endişenin çok fazla olduğunu kaydetti.

  Havaalanı kaynakları, vericilerde bir arıza olabileceğini belirtirken, yine de bu tip uçaklarda bu arızalara pek rastlanmadığına dikkati çekti.

  Radardan kaybolan uçak Rio de Janeiro-Paris seferini yapıyordu.

  AIR FRANCE, UÇAKTAN HABER ALINAMADIĞINI TEYİT ETTİ  Fransız havayolları Air France, Brezilya açıklarında Atlas Okyanusu üzerinde kaybolduğu açıklanan uçaktan haber alınamadığını doğruladı.

  Brezilya Hava Kuvvetleri, Rio de Janeiro-Paris seferini yapan Fransız havayolları Air France'a ait uçağın Atlas Okyanusu üzerinde kaybolduğunu ve Fernando de Noronha adası yakınlarında uçağı arama çalışmalarını sürdürdüklerini bildirdi.

  Hava Kuvvetleri sözcüsü, bu sabah uçakla sürekli kurulan telsiz bağlantısının kesilmesinin ardından arama kurtarma çalışmalarına başlandığını kaydetti.

  Sözcü uçakta kaç kişi olduğu konusunda bilgi vermedi.

  Rio-Paris seferini yaparken kaybolduğu bildirilen Airbus 330-200 tipi Air France uçağında Fransız havacılık yetkililerine göre 12'si mürettebat 228 kişi bulunuyor. Uçağın TSİ 12.10'da Paris'te olması planlanıyordu.

  [​IMG]