Üç il büyükşehir olacak

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 20 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dün Şanlıurfa'da bulunan İçişleri Bakanı Beşir Atalay Şanlıurfa'nın Büyükşehir statüsüne dönüştürülmesi için çalışmaların devam ettiğini belirterek Büyükşehir olacak zamanı açıkladı.
  Otelde Sivil Toplum kuruluşları ile birlikte yaptığı Anayasa Referandum toplantısında gelen bir soru üzerine Şanlıurfa'nın Büyükşehir olması için çalışmalarının sürdüğünü aktardı.
  [​IMG]
  Geçen Yasama döneminde yasayı çıkaramadıklarını belirten Bakan Atalay "Bu çalışma taslak olarak elimizde var. Büyükşehir kriterini karşılayan iller arasında Şanlıurfa birinci sırada yer alıyor. İnşallah bu çalışmayı sonbaharda yani yeni yasama döneminde bitiririz diye umut ediyorum." dedi.

  ŞANLIURFA, MALATYA VE DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR OLACAK

  Şanlıurfa, Malatya ve Denizli gibi bazı illerin Büyükşehir olmasını istediklerini dile getiren Beşir Atalay "Nüfusu o kriterleri karşılayan illeri Büyükşehir yapma yönünde bir çalışmamız var. Şanlıurfa bu şehirler arasında birinci sırada." diye konuştu.

  Bunun üzerine Bakan Beşir Atalay'ı alkışlayan izleyicilere Atalay "Sadece bunun için alkışlıyorsunuz. Bu kadar şey konuştuk hiç birini alkışlamadınız." diye espri yaptı.

  mynet
   
 2. Cevap: Üç il büyükşehir olacak

  Yaklaşık 4 yıl önce Aksaray'a gitmiştim.Zorunlu olarak 2 gün konaklamam gerekiyordu.Hayatımda o bölgenin il olmasına şaşırdığım kadar hiçbir şeye şaşırmamıştım.Çocuk parkı bile yoktu.Sadece 5-6 tane bank kılıklı oturağın olduğu yeşillikli bir alan dışında... Neyseki bunlar zaten şehirmiş büyükşehir olmaları yolunda da çalışmalar sürüyorsa şayet neden olmasın :)