Üç Boyutlu İnternet

'Teknoloji Haberleri' forumunda YAREN tarafından 9 Nisan 2009 tarihinde açılan konu


 1. Daily Science’ın haberine göre,teknoloji ve internet hizmetleri üreten Khronos Grup, bir süredir internet için üç boyutlu standart altyapı oluşturulma çalışması yürütüyor. Bu amaçla oluşturulan konsorsiyuma son olaark Mozilla’nın yaratıcısı Firefox da katıldı.
  Firefox’un katılımından sonra çalışmalar hız kazandı. Khronos Grup, genel kullanıma yönelik ilk versiyonun bir yıl içinde hizmete girmesinin hedeflendiğini açıkladı.

  Mozilla’nın teknolojik altyapı mühendislerinden Vladimir Vukucevic, artık üç boyutlu internet için zamanın geldiğini söyledi. Vukucevic, “İnsanlar her geçen gün internette daha çok şey yapıyor. İnterneti üçüncü boyutu eklemek yeni tür internet bağlantılarını mümkün kılacağı gibi pek çok yeni kullanıcıyı da internete çekecektir” dedi.

  ÜÇ BOYUTLU SOHBET ODALARI

  İnternetin üç boyutlu hale gelmesiyle birlikte ‘Second Life’ gibi internet üzerinden oynanan oyunlarda ve Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde üç boyutlu yeni çevreler kurgulanabilecek. Üç boyutlu sohbet odaları da öngörülen diğer gelişmeler arasında.

  İnternetin üçüncü boyuta taşınmasıyla birlikte geliştirilecek yeniliklerin, kullanıcı sayısının artmasına neden olması bekleniyor.

  [​IMG]
    2. Cevap: Üç Boyutlu İnternet

  Güzel bir gelişmeye benziyor sınır tanımayan dünyaya yeni bir kapı açılacak gibi sanki...
  Bizde forumu üç boyutlumu yapsak aceba :f106: