Twitter'da En Çok Konuşulanlar

'Sosyal Medya' forumunda EyLüL tarafından 12 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. Twitter'da En Çok Konuşulanlar Neler

  Twitter'da En Çok Konuşulan OLaylar

  Twitterda en çok konuşulan Fenerbahçe Klubü başkanı Aziz Yıldırımın futbolda yürütülen şike iddiaları üzerine soruşturma kapsamına alınması oldu.

  Twitterda en çok konuşulan gündem haline geldi. Twitter üzerinden çokça yardım kampanyaları düzenlendi ve Van Depremi için birçok kuruluş özel Twitter hesabı açıp kişilerin yardımlarını toplama tweetleri attı.

  Twitterda en çok konuşulan teknoloji listesi de aşağıdaki gibi devam etmekte

  iPad
  iPhone
  Nintendo 3DS
  Mortal Kombat
  iPod

  Twitturk açıklamasına göre de Türkiyede en çok konuşulan kişiler ve olaylar:

  Hilal Cebeci
  Panpiş denilen bir söylemi kendi fotoğraflarıyla takipçileriyle paylaşan Hilal Cebeci “panpişlerinin ön planda olduğu fotoğraflarıyla ve “panpiş içerikli cümleleriyle Twitter gündemine adeta bomba gibi düştü. Bu sayede Twitterda bir çok takipçi kazanan ünlü yıldız Twitterda en çok konuşulan kişi haline geldi.

  Erol Köse
  Twitter hesabı sayesinde eleştirilerini ya da gönderi yapmak istediği mevzuları kolayca paylaşan Erol Köse sivri diliyle birlikte insanların dikkatini çokça çekmeyi başardı. Bu sayede Twitterda en çok konuşulan 2. ünlü kişi olmayı başardı.

  Okan Bayülgen
  Twitter üzerinden Erol Köse gibi çokça polemiğe giren Okan Bayülgenin yeni ekibini Twitterdan topladığı da bir ara gündemi oldukça meşgul etmişti. Ayrıca Okan Bayülgen yeni Twitter hesabınıda TV üzerinden duyurmuştu. Ekşi Sözlükçüler çalışma koşullarından şikâyetçi olup istifa edince de Okan Bayülgen, Allahcc, Burusvilis, Stivmakkuin, Herbokubileandam ve CeriLevis gibi Twitter fenomenlerini transfer etmek için harekete geçti. Bu tarz adımları ile birlikte de adından çokça söz ettiren Bayülgen Türkiyede Twitterda en çok konuşan 3. ünlü olmayı başarmış bulunmakta.

  Twitterda en çok konuşulan olaylar listesi de aşağıdaki gibi devam etmekte

  Terör Olayları
  Ekonomik Kriz
  Bedelli Askerlik
  İnternet Filtresi
  Atanamayan Öğretmenler
  Çılgın Proje

  Sosya Mobilite Evreni

  2011 yılının sonlarına doğru Ekim ayında kurulan SosyaMobilite Evreni, daha 3 aylık yayın hayatında kaliteli isimlerle e-Röportaj yapma şansına erişti ve 2011 Turkcell Blog Ödülleri yarışmasının ilk aşaması olan halk oylamasında Reklam ve Pazarlama kategorisinde ilk 10′a kalarak takipçileri sayesinde final aşamasına geçme şansına erişti.

  3500 takipçiye yaklaşan Facebook Fan Sayfasıyla ve Twitter hesabıyla da takipçileriyle her zaman iletişimde kalan SosyaMobilite Evreni yarattığı kendi Evreniyle birlikte takipçileri sayesinde hızla büyüme aşamasında


  Twitterda en çok konuşulan Türk ünlüler listesi de aşağıdaki gibi devam etmekte

  Nihat Doğan
  Cüneyt Özdemir
  Murat Boz
  Melih Gökçek
  Ahmet Hakan
  Doğuş
  Pucca
  Alıntı