Twitter Yenileniyor!!

'Sosyal Medya' forumunda Pardus tarafından 15 Eylül 2010 tarihinde açılan konu


 1. Karşınızda Yeni Twitter

  Twitter ın tasarımı baştan aşağı değişiyor.

  Sosyal ağ kategorisinin vazgeçilmezlerinden Twitter, uzun süredir kullandığı tasarımını sonunda değiştirmeye karar verdi. Bu sefer hayli cesur davranan Twitter yöneticileri, daha dinamik ve sade bir site hedeflemiş. Peki yenilenen tasarımın ne gibi özellikleri var?

  İlk İzlenim

  Göze çarpan ilk yenilik sayfanın ikiye bölünmüş olması. Sol tarafta şu an kullandığımız mesaj panosu var. Sağ kısma ise mevcut menüye ek olarak, takip ettiğiniz ve sizi takip eden kullanıcılar önizleme olarak eklenmiş. Mesaj panosundan bir kullanıcıya tıkladığınızda, kişisel sayfası dinamik bir şekilde sayfanın sağında açılıyor.

  Eklenen en büyük yeniliklerden biri ise dahili görsel izleme özelliği olmuş. İletinize Vimeo, YouTube, DeviantArt, JustinTV, Flickr ya da TwitPic gibi sitelerden bir görsel eklediğinizde, ana sayfanın sağ kısmında dahili olarak izlenebiliyor.


  Herhangi bir iletiye tıkladığınızda, o mesaja gönderilen cevaplar ya da mesajın nereden gönderildiği gibi ileti sahibi hakkında daha detaylı bilgi almak mümkün. Ayrıca kişi ismine tıklandığında "Mini Profil" olarak adlandırılan ana kullanıcı bilgilerine hızlı bir şekilde erişebiliyorsunuz.

  Siteyi adeta baştan yaratan Twitter ekibi, yeni tasarımı "Kendi dünyanızda olan biten yenilikleri daha hızlı, kolay ve zengin bir yolla keşfedin" sloganıyla duyurdu. Dinamik bir görüntü çizen yeni Twitter, birkaç hafta sonra kullanıma açılacak.
    2. Ama böyle de video yapılmazki :) Şimdi yeniden bi hesap açmam gerekicek :f20:
    3. Yaa twit i görmeden hesabını silme demişler.....:D
    4. çok gereksiz bir site millet bu sitede ne buluyor anlamış değilim