Twitter Türkçe Oluyor

'Sosyal Medya' forumunda Blue tarafından 19 Şub 2011 tarihinde açılan konu

 1. Twitter Türkçe oluyor


  [​IMG]

  Twitter Üst Yöneticisi (CEO) Dick Costolo, kullanıcıların tweet’leri yerel dile çevirmelerini sağlayacak bir çeviri platformu başlatacaklarını ve platformun ilk aşamada Rusça, Endonezya dilinde ve Türkçe hizmet vereceğini duyurdu.

  Costolo, GSMA Mobil Dünya Kongresinde yaptığı konuşmada, mobil iletişim sektörü temsilcilerine, sosyal ağ hizmetlerinin cihazlara daha etkin şekilde entegre edilmesi çağrısında bulundu.

  Kongre kapsamında sergilenen tüm cihazların Twitter’ı desteklediğini ancak her birinde farklı bir deneyimin sunulduğunu söyleyen Costolo, kullanıcıların her cihazda Twitter’ı yeniden öğrenmemesi gerektiğini kaydetti.

  Costolo, ”Twitter’ın su gibi olmasını istiyorum. Banyoda nasılsa, mutfakta da aynı şekilde olmalı. Kullanışlı ve kolay” dedi.

  Costolo, Twitter’ın aktif kullanıcılarının yüzde 50′sinin birden fazla platformdan bağlantı kurduğu ve tüm tweet’lerin yüzde 40′ının mobil cihazlardan geldiği bilgisini verdi.

  Tweet’lerin farklı dillere çevrilebileceği bir çeviri platformunu hayata geçireceklerini de duyuran Costolo, platformun ilk aşamada Rusça, Endonezya dili ve Türkçe’yi destekleyeceğini, bu dilleri Portekizce’nin izleyeceğini söyledi.