Twitter Otomatik Video Oynatıcı Özelliği

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi

  Twitter Otomatik Video Oynatıcı Özelliği

  Bilindiği gibi dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi uzun yıllardır Facebook onu ise Twitter takip ediyordu.Ediyordu diyoruz çünkü instagramın gelişi ile twitter’ın ikincilik koltuğu sallanmaya başladı bile.

  Bu sarsıntının ardından twitter kendini yenileme ve geliştirme çalışmalarına hız vermeye başladı. Bu çalışmalardan bir tanesi facebook’un geçtiğimiz aylarda devreye soktuğu otomatik video oynatma özelliği oldu. Twitter bu uygulama ile takipçilerini tekrar kazanıp ikincilik koltuğuna oturmayı hedefliyor. Uygulama şu şekilde çalışıyor. Twitterda takipçisi olduğunuz kişinin paylaştığı video sizin profilinizde sessiz bir şekilde oynayacak. Siz bu videoyu farkedene kadar da sessizce çalışmaya devam edecek. Bu demek oluyor ki kotalı internet kullananlar ciddi bir sorunla karşı karşıya kalacak.

  Çünkü siz farkedip videoyu kapatana kadar o sizin kotanızı sömürmeye başlamış olacak. Bu durum yapılacak bir kaç küçük ayarlama sayesinde kapatılabilecektir diye umut ediyoruz. Aksi halde yükselişi hedefleyen twitter ciddi bir kullanıcı kaybı yaşamaktan kurtulamaz.

  Benzer sorun facebookta da yaşanmış ve kullanıcılarından büyük tepki almıştı. Özellikle cep telefonlarından sosyal paylaşım sitelerini ziyaret eden kullanıcılar abonelikleri dahilindeki internet limitini bu nedenle çok çabuk dolduruyor ve hatta aşıyorlar. Böylesi bir sorunla karşı karşıya kalmamak için hazırlıklı olmanızda fayda var.