Twitter eski twitleri su yüzüne çıkarıyor

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi


  Twitter eski twitleri su yüzüne çıkarıyor
  [​IMG]  Aktif bir twitter kullanıcısı mısınız? O zaman bu haberimiz en çok sizi ilgilendiriyor demektir. Çünkü twitter yeni bir uygulamayla kullanıcılarının eski tweetlerini arama motorlarında görünebilir bir hale getiriyor. Yani artık 2006 yılından bu yana istediğiniz twitter kullanıcısının tweetlerini bulabileceksiniz.

  Sistem bugüne kadar sadece 30 gün geriye gidebiliyordu. Önümüzdeki günlerde bu süreç tamamen değişecek ve milyonlarca twitter kullancısının neredeyse yarım trilyon tweetini arama motorlarında bulunur hale getirecek.

  Kimileri bu uygulamadan memnun olurken eski attığı tweetlerden memnun olmayan twitter kullanıcılarını kötü günler bekliyor olabilir.

  Sistem şöyle işleyecek uygulama sayesinde istediğiniz kişinin twitter geçmişine bakacak ve attığı tüm tweetler arasında arama yapabileceksiniz. Tabi bu durum sadece kamuya açık tweetler arasında yapılabilecek.

  Eski mesajlarının kamuya açılmasını istemeyen kullanıcılar da düşünülmüş. Birkaç küçük hile ve yöntem ile görülmesini istemediğiniz tweetlerinizden sonsuza kadar kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk yöntem hesabınızı kapatmak. Bu sayede eski tweetleriniz 30 gün saklanacak ve daha sonra arşivden sonsuza dek silinecek. Diğer bir yöntem ise hesabınızı silmek yerine e-posta ve şifre değişikliğine gitmek. Yeni bir hesaba geçtiğiniz zaman unutmayın ki sadece eski tweetlerinizi değil takipçilerinizi de kaybedeceksiniz. Son olarak eğer bu riski göze alamam takipçilerimden ayrılamam diyenler için son yöntem oturup tek tek tüm tweetlerini okumak ve beğenmediği tweetleri tek tek silmek. Baya zahmetli olan bu yöntem ile sizi zor durumda bırakacağını düşündüğünüz tüm tweetlerinizi silebilirsiniz.

  Twitter’ın yeni uygulamayacağı bu sistemin bir güzelliği de şu eski tweetlerinizi arşiv olarak indirme imkanınız olacak. Tüm twitlerinizi indirdikten sonra, arşivdeki her tweetin linkini görebileceksiniz. Beğenmediğiniz tweetinize tıklayıp kolayca silme işlemine geçebilirsiniz.

  Her halukarda sizi zahmetli bir işlem bekliyor yani