Twitter Çıkış Yapma Sorunu

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi


  Twitter Çıkış Yapma Sorunu

  [​IMG]

  Facebook, Twitter, Gmail gibi hizmetlerden her seferinde çıkış yapmanız gerekiyor mu? Çıkış yapmazsanız ne olur? İşte çıkış yapmanızı gerektiren ve gerektirmeyen durumlardan bazıları.

  Herkese açık PC’ler: Herkesin erişebildiği makinelere hiçbir hesabınızı açık bırakmamalısınız.Ayrıca Önemsiz bir hizmet kullanıyorsanız: İnternet radyosu gibi başkasının işine yaramayacak geçici bir hesaptan çıkış yapmanız şart değil.

  Herkese açık Wi-Fi’lar: Oturum cookie’leri güvenilmez ağlarda önemli bir tehdit oluşturur. Ağdaki bir kullanıcı veya hotspot’un kendisi, oturum cookie’nizi çalarak kullanabilir. Bu durumda web hizmetinden çıkış yapmanız bile işe yaramayabilir.

  Tüm gün açık kalması gerekiyorsa: Facebook, e-posta gibi tüm gün hızla erişmeniz gereken hizmetlerden çıkış yapmayarak zamandan kazanabilirsiniz – tabi ki kendi özel ağınızda (veya iş ağında) olmanız kaydıyla. Bilgisayarınızın başından kalktığınızda onu kilitleyin veya mümkünse ofisinizin kapısını kilitleyin.

  Hassas uygulamalar kullanıyorsanız: Bilgisayarınızı kilitlemek işe yarayabilir ancak yine de bu tür hizmetlerden çıkış yapın.