Twilight'ın Oyununa Ne Dersiniz?

'Teknoloji Haberleri' forumunda Pardus tarafından 3 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu


  1. Sinema severler tarafından sıradışı bir ilgi gören Twilight, vampir ve kurt adam mitosuna getirdiği farklı açılım ile dikkat çekiyor. Peki, bu serüvenin video oyunu olmasını ister miydiniz?

    2008'in Haziran ayında vizyona giren The Twilight (Ülkemizde Alacakaranlık adıyla gösterildi), sinema severler tarafından adeta sıradışı bir ilgi gördü. Beyaz perdede boy gösterdiği tarihten bu yana günbegün hayran kitlesi artan yapım, özellikle gençlerin epey dikkatini çekti.

    Vampir ve Kurt Adam mitosuna farklı bir açılım getiren film, merkeze bu iki ırkın savaşını değil, bir aşk hikayesini yerleştirdi. Yan öykü olarak kullanılan savaş ise, ilk filmin sonunda ikincisinin habercisi olarak karşımıza çıktı. Artık fan'lar The Twiligt Saga: New Moon ve diğer devam filmleri The Twiligt Saga: Eclipse ile The Twiligt Saga: Breaking Dawn'ı beklerken, yapımın video oyununun geliştirilmesi için firmaların kapısı çalınmaya başlandı.


    Resmi bir atılım olmasa da, Twilight fan'ı iki öğrenci bu projenin startını verdi! BrainJunk Studios adı altında çalışan ekip, The Twilight'ı video oyunu haline getirmeye çalışıyor. Hem de bir MMO olarak. Sadece İnternet üzerinden oynanacak olan yapımda, İnsan, Vampir veya Kurt Adam ırklarından dilediğimizi seçerek oyuna başlayabileceğiz.