Twilight Serinin Tüm Kitapları

'Etüt Merkezi' forumunda Ezlem tarafından 31 Ara 2008 tarihinde açılan konu

 1. Harry Potter dan sonra şimdide dünyada Twilight fırtınası esiyor.Hayranları kitabın satışa çıkmasına saatler kala kitapcıların önünde uzun kuyruklar oluşturuyorlar.İşte Twilight in tün seri kitapları..

  Twilight l Alacakaranlık

  Yazar: Stephenie Meyer
  Çevirmen: Ayşegül Uzer
  Orjinal İsim: Twilight
  Yayınevi: DHARMA Yayınları
  Sayfa sayısı: 440 sayfa
  Türü: Fantastik

  Isabella Swan Washington'in, yagmurun hiç dinmedigi küçük kasabasi Forks'a tasinir. Bu simdiye kadar aldigi en sikici karar gibi görünmektedir. Fakat gizemli ve çekici Edward'la tanismasi hayatini heyecanli ve tüyler ürpertici bir hale sokar. Edward simdiye kadar, içinde yasadigi küçük toplulukta vampir kimligini saklayabilmistir. Ancak artik kimse güvende degildir, özellikle Edward'in en çok deger verdigi insan olan Isabella… Iki sevgili kendilerini tutku ve tehlike arasinda dengede duran bir biçagin en keskin noktasinda bulur.

  2. New Moon l Yeni Ay

  Yazar: Stephenie Meyer
  Çevirmen: Öncü Saraç Tüzüner
  Orjinal İsim: New Moon
  Yayınevi: EpsilonYayınları
  Sayfa sayısı: 440 sayfa
  Türü: Fantastik

  Edward ve Cullen Ailesi'nin diğer üyeleri Bella'nın doğum günü için bir parti verirler, fakat Bella ısrarla karşı çıkar. Çünkü ortada büyük bir sorun vardır; Edward sonsuza dek genç kalacaktır, peki ya Bella? Kâbuslar, sırlar, imkânsızlıklar, seçimler ve kararlar... Bella ve Edward'ı yine zorlu bir mücadele bekliyor. Alacakaranlık'ın kahramanlarının aşk ve heyecan dolu macerası Yeniay'da hız kesmeden devam ediyor.

  3. Eclipse-ay tutulmasi

  Seattle gizemli , öldürücü bir tel tarafından harap edildiğinden ve kötü niyetli bir vampir onu araştırmaya devam ettiği'nden dolayı Bella kendini tehlikeyle çevrili buldu.Hepsinin ortasında aşık olduğu Edward ve Jacob'un arkadaşlığı arasında seçim yapmakla yüzyüze kalmıştır ki bu karar vampir ve kurtadam arasındaki eskimeyen mücadeleyi tutuşturmak için olasıdır.Mezuniyeti hızla yaklaşırken Bella birden fazla karara sahiptir: HAYAT ya da ÖLÜM. Fakat hangisi ?

  Breaking Dawn

  Bella ve Edward evlenirler ama balayları bellanın hamile olduğunu farketmesiyle yarıda kesilir.Bellanın hamileliği hızlı ilerlemektedir ve bu da onu gücsüz yapmaktadır. Bella nın hayatını kurtarmak için Edward ın fetüsün çıkarılması gerektiği ile ilgili ısrarına rağmen Bella gittikçe daha da çok sevdiği bebeğini yerinde tutmaya kararlıdır. Sonra , Bella kızları Renesmee'yi dünyaya getirip ölmek üzereyken Edward ona zehrini enjekte edip vampire dönüstürür. İsmi Irına olan bir vampir Renesmee'yi görür ve onun 'ölümsüz cocuk' olması hakkındaki yanlısları ve vampir kurallarını ihlal eden yasamını görür onu Volturi'ye haber verir.Cullen'lar cocuğun ölümsüz cocuklardan olmadığını doğrulamak icin tanıklar toplarlar. Ve Volturi'yi Renesmee'nin
  Vampirlere ve onların sırlarına karsı tehlike olusmayacağına dair onları ikna ederler ama huzurları kacmıstır.

  Midnight Sun | Geceyarısı Güneşi

  Bir vampir.. Bir insana aşık oldu.. Yapmaması gereken şeyler yaptı..
  Bu defa Twilight kitabındaki yani ilk kitap Alacakaranlık'taki herşey Edward'ın ağzından anlatılıyor...
  Onun için hayat..
  Sandığınızdan daha zordu...
   
 2. ilk dewfa duyuyorum bu kitabı
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Oca 2017
 3. Hmmmmm yeni duydum bunu..Listeme alayım bakalım nasılmış..:f106: Teşekkürler Ezlem Ablacım..:f196:
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Oca 2017
 4. güzel bir seriye benziyor gerçekten vakit bulursam alıp okuyacağım
   
 5. Gece yarısı güneşi kitabı daha çıkmadı (edwardın ağzından anlatılıyor)
  Bir kısmı internette verildiği için tekrar değiştiriliyor. Stephenie Meyer (12 bölüm internette var)
  Bende Çıkacağı Günü Bekliyorum :)
   
 6. alacakaranlık ve tüm serileri harika kitabı okumadım ama tüm filmlerni izledim harik muhteşem gerçekten abartmıyorum hayatımdaa izlediğim en müthiş filmlerdi...
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Oca 2017