Tüylenmeyi azaltan yöntem

'Kadınca' forumunda Habibe tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Tüylenmeyi azaltan yöntem
  [​IMG]

  Pek çok kadın şikayetçidir vücudundaki tüylerden. Üstelik bu tüylerden kurtulmak için pek çok ağrılı yöntem denemekten de geri durmazlar. Her ne kadar günümüzde epilasyon gibi daha az ağrılı yöntemler ortaya çıkmış olsa da maddi imkansızlık nedeniyle bu yönteme sıcak bakmayanlar yok değil.

  Peki tüylenmeyi azaltan bir yöntem yok mu? Tüylerin daha cansız ve daha az çıkmasını sağlayacak bir karışım icat edilmedi mi diyorsanız yazımızın devamında böyle bir şansınızın olduğunu göreceksiniz.

  Malzemelerimizin hepsini bir attardan bulabileceğinizi söyleyerek listeyi verelim.

  Tüylenmeyi azaltan maske için gereken malzemeler:

  • 2 kaşık Nohut unu
  • 1 kaşık Krema
  • bir tutam Zerdeçal tozu
  • 2 kaşık Sandalağacı tozu
  • 1 kaşık Hardal yağı
  • 1 kaşık Gül suyu
  Bu maskeyi nasıl hazırlayacağız?

  Çukur bir kasenin içine tüm malzemeleri sırasıyla ekleyin. Macun kıvamını alana kadar karıştırın. Hazırlanan macunu azalmasını istediğiniz bölgedeki tüylere sürün ve yaklaşık 20 dakika bekleyin.

  Maskeyi uyguladıktan sonra bekleme süresi içerisinde tüylerin olduğu bölgeye yavaş yavaş masaj yapın. Sonrasında soğuk suyla maskeyi vücudunuzdan temizleyin. Bu işlemi hafta bir kaç kez tekrarlayabilirsiniz.

  Bu maske tüylerin cansızlaşmasını sağlayacağı gibi yeni çıkan tüylerin daha ince olmasına sebep olacaktır. Ancak biraz sabırlı olmanız gerekiyor hemen bir sonuç beklemeden önce en az 2 ay bu karışımı düzenli olarak kullanın.

  Bu karışımın güneş yanıklarını da azalttığını bilmenizde fayda var.