Tütsü Kansere sebep oluyor

'Bunları biliyormusunuz' forumunda HazaN tarafından 29 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu


 1. ABD'nin Minnesota Üniversitesi Kanser Araştırmaları Merkezi ve Danimarka'nın Statens Serum Enstitüsünün ortak araştırması, 40 yılı aşkın süredir her gün tütsü yakanların bazı kanser türlerine yakalanma riskinin diğerlerine göre yüzde 70 oranında arttığını ortaya koydu.

  Çin'de 61 bin kişinin 2005'e kadar evinde ne kadar sıklıkla tütsü yaktığını araştıran bilim adamları, tütsünün yaydığı dumanla dil, sinüs ve ağız gibi bazı kanser türlerine yakalanma riski arasında bağ olduğunu belirledi.

  Araştırmaya imza atanlardan Koh Woon-Puay, "Tütsü dumanına uzun vadede kronik olarak maruz kalmaktan bahsediyoruz. İnsanlara tütsü yakmayı bıraksınlar demiyoruz, dumana maruz kalma süresinin azaltılmasını öneriyoruz" dedi.
    2. :f20:evet ilginç bir haber teşekkürler sultanımmm

  bi ara ne çok alınırdı herkes kullanıyordu nereye gitsek aynı koku:f30:
  neyseki biz de kokulu şeyler sevilmiyor tütsü,oda spreyi flan kullanmıyoruz :f40:
    3. Bilgi için tşkler Hazan herşeyin aşırı kullanımı zararlı.Sanırım havadar ortamda ve kokuya fazla maruz kalınmadığı süre zarar vermeyecektir.Çok nadir de olsa sevdiğim kokuları lavanta başta yakarım.Seviyorum tütsünün mistik kokusunu
    4. Bilgi için teşekkürler HazaNım.
  Ben zaten sevmezdim tütsü kokusunu ;) :
  Ama annem tütsü otu filan yakardı.Tam bilemiyorum içine başka neler konulduğunu ama ona bile kızardım üstüm başım is koktu diye.;) :
    5. aa ben çok severim kokusunu artık yapacak birşey yok teşekkürler hazanım