Turkuaz Renkli Perde Modelleri

'Kadınların Dünyası' forumunda Habibe tarafından 19 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. Turkuaz Renkli Perde Modelleri

  [​IMG]
  2014 yazının en moda renklerinden birisi olan turkuaz mavisi ev dekorasyonunda her alanda kendini başarıyla gösteriyor.

  Gerek mobilya kumaşlarında, gerekse aksesuarlarda turkuaz renk büyük ilgi görürken perdelerdeki turkuaz modasını yabana atmamak gerekir.

  Tek renk ya da kombinlenmiş kumaşlardan hazırlanan perde modelleri evinizin şıklığına şıklık katacak. Fon perdelerde kullanılabildiği gibi storlarda da tercih edilen turkuaz rengi bu sene pek çok kişinin tercihi oldu.

  Peki ev dekorasyonunda turkuaz renk düşünüyorsanız nasıl bir yol izlemelisiniz. Oturma gurubunuza uygun bir perde düşünüyorsanız ilk olarak koltuk kumaşının deseninde bulunan renklerden bir renk seçmeniz gerek.

  Turkuaz rengi çiçeklerden oluşan bir oturma gurubunuz olduğunu düşünürsek perdelerinizi rahatlıkla turkuaz rengi seçebilirsiniz. Ancak ağırlık turkuaz rengi ise o zaman perdelerinizi farklı bir renkten seçmeniz gerekir.

  Aşağıda sizler için turkuaz renkli perdelerden birkaç farklı örnek seçtik. Düz ya da desenli hiç farketmez eğer evinizde turkuaz renginin bulunmasnı istiyorsanız ona uygun tercihler yapmanız gerekir.

  Desenli koltuklarla düz renk perdeler, düz renk koltuklarla da desenli koltuk kullanmak daha hoş bir görüntü verir. Alçak tavanlı evlerde desenli perdelerden ziyade düz perdeler tercih edilmelidir.

  Düz renkli turkuaz koltukların yanında desenli bir halı, açık turkuaz rengi bir perde ile tamamlanarak tek rengin hakimiyeti biraz olsun yumuşatılacaktır. Renk uyumu ve birlikte kullanacağınız renklerin neler olacağına karar vermek için örneklere bakabilirsiniz.