Türksat 4A nasıl ayarlanır?

'Teknik Yardım' forumunda Dark tarafından 19 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Türksat 3a uydu nasıl ayarlanır?


  Tüm Kanalları Otomatik Yüklemek İsteyenler

  1. Ana menüye girebilmek için ; uzaktan kumandanızda ' MENÜ ' veya ' SETUP ' yazan düğmeye basınız .

  2. Uydu alıcısı marka modeline göre ; ' KANAL ARAMA ' , ' MANUEL ARAMA ' , ' KANAL EKLEME ' , ' EL İLE ARAMA ' gibi menülerden hangisi beliriyor ise YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak ona gelip ' OK ' e basınız.

  3. Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka modeline göre ; ' TP FREKANSI ' , ' ALIŞ FREKANSI ' , ' FREKANS ' , ' UYDU FREKANSI ' seçeneklerinden biri belirecektir , YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak Türksat Tanıtım Kanalının yeni frekansı olan ' 12731 ' değerini girin.

  4. Yine aynı pencerede ' SEMBOL ORANI ' yada ' SYMBOL RATE ' değeri olacaktır. YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak ' 3333 ' girin..

  5. Yine aynı pencerede bulunan ve ' POLARIZASYON ' yada ' POL ' şeklinde bir yazı olacaktır. YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ - SOL ok tuşlarıyla ' V ' , ' VERTICAL ' yada ' DİKEY' olacak şekilde değiştirin.

  6. Yine aynı yerde bulunan ' FEC ' değerini değiştirmek için YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ - SOL ok tuşlarıyla ' 3 / 4 ' seçilmelidir. Bazı uydu alıcılarında bu değerin girilebileceği bir alan bulunmamaktadır. Bu durumda bu değerin girilmesine gerek yoktur.

  7. Son olarak ' OK ' tuşuna basarak Türksat Tanıtım Kanalının yeni Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız.
  Yüklemeyi tamamlayabilmek için ; önce aynı yerde bulunan ' NETWORK SEARCH ' yada ' ŞEBEKE ARAMA ' seçeneği ' ON ' yada ' AÇIK ' yapıldıktan sonra Uydu Alıcısı marka modeline göre değişen ' ARAMA BAŞLAT ' yada ' TP ARA ' seçeneğinin üstüne gelerek arama işlemi başlatmanız gerekmektedir.

  8. Arama işlemi tamamlandıktan sonra Uydu Alıcısı Show TV kanalını kanal listesinin en sonuna kaydedecektir. Show TV kanalını favori listesinde hangi kanal numarasında izlemek istiyorsanız o numaraya taşıyabilirsiniz.

  9. Frekans değişikliği işlemi, ASLA ÇANAK ANTEN AYARI gerektirmeyecektir. Lütfen bu nedenle anteninizin konum ayarı ile oynamayınız.
    2. Cevap: Türksat 3a nasıl ayarlanır?

  Şimdik DarK Abi Bunları Ayarlayınca Hiç Görüntü Gitmezmi ?
   


Similar Threads: Türksat nasıl
Forum Başlık Tarih
Teknik Yardım Türksat 4a uydu ekleme nasıl yapılır 19 Eylül 2014
Teknik Yardım 2014 Türksat 4A nasıl ayarlanır Otomatik kanal ekleme 18 Eylül 2014
Teknik Yardım Türksat 3a Otomatik Arama Nasıl Yapılır 23 Haziran 2012
Teknik Yardım Türksat 3a Frekans Kurulumu nasıl eklenir 19 Haziran 2012
Teknik Yardım Türksat 3a Nasıl Eklenir 17 Ocak 2012