Türklerin Çıkardığı Oyun

'Oyun Bölümü' forumunda zamaneanne tarafından 6 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. Türklerin Çıkardığı Bilgisayar Oyunu


  İlk Türk Yapımı Oyun


  İstanbul Kıyamet Vakti

  Sistem gereksinimleri :

  P4 1.5 GHz/ Celeron 1.8 GHz / AMD XP 2200+ veya üzeri işlemci
  Windows XP
  512 MB veya üzeri RAM
  1.2 GB boş harddisk alanı
  DirectX 9.0.c
  Pixel Shader & Vertex Shader destekli grafik kartı
  Örnek : ATI Radeon 9500 veya üzeri / GeForce FX 5200 veya üzeri
  1024x768 minimum ekran kartı çözünürlüğü
  DirectX destekli ses kartı
  Internet Bağlantısı

  Sobee tarafından Şubat 2004'den beri geliştirilen ücretsiz bir MMORPG oyunudur. Ayrıca bu alanda yapılan ilk tamamen Türk yapımı ve yüzde yüz Türkçe bir oyundur. İlk olarak İstanbul kod adıyla Şubat 2004'te başı Mevlüt Dinç olan 7 kişilik bir ekiple geliştirilmeye başlanmıştır. 5 Nisan 2005'de kapalı alfa testlerine başlanmış ve 25 Aralık 2006'da herkese açık beta test sürecine girmiştir. 1 Nisan 2007 tarihinde ise tam sürüme geçmiştir. Tam sürüme geçmesinin ardında 4 büyük genişleme paketi yayınlanmıştır.

  İstanbul Kıyamet Vakti bir MMORPG oyunu yani internet üzerinden oynayacağımız bir devasa online oyunu.Daha önceleri ülkemizde denenmemiş bir tür MMORPG .Oyunun konusuna gelecek olursak 1956 yılında dünyaya bir gök taşı düşüyor ve tabi tahmin edeceğiniz gibi bu küçük çapta bir kıyamete neden oluyor. İnsanoğlu atmosferdeki toz bulutundan dolayı ölmeye başlıyor.Fakat gök taşının ortaya çıkardığı sadece ölümle sınırlı değil , çarpışmadan sonra Dünya da yüz yıllarca insanlarla birlikte yaşamış olan fakat hep gizli kalmış bazı masalsı yaratıklarda ortaya çıkıyor.

  İstanbul Kıyamet Vakti'nin şuan bir tane Plus Paket sahiplerinin girebileceği sunucu dahil olmak üzere 8 tane sunucusu vardır. Oyunda Sobee tarafından net olarak açıklanmamış olsa da Sobee Genel Müdürü Mevlüt Dinç'in basın toplantısında açıkladığına göre 1,000,000'u aşkın çevrimiçi oyuncusu vardır.