türklere has ölümler

'Güncel Bilgiler' forumunda alemşah tarafından 13 Eki 2009 tarihinde açılan konu

 1. Aşağıdaki ölüm çeşitlerinden en az birini televizyon'da haberlerde veya gazetelerde okumuşluğunuz vardır.

  * – Tıraş olurken berberin "rahatlatır" güdümlü, boynu aniden sağa sola çevirme hareketi sonucu, boynun kırılması. (Erzurum, Merkez Berber Salonu)
  * – Kafasında mermer kırdırmaya çalışan medyatik karatecilerin travma sonucu ölümü. (Esenler Karate Salonunda)
  * – Balkona 50 kişi çıkılması sonucu balkonun çökmesiyle oluşan toplu ölüm. (Dudullu'da bir Köy nişan töreninde)
  * – Ormanda zehirli mantarları ailece yiyerek, anaa ne güzel!? diyip akşama evde ölü bulunan Türk ailesi. (Datça'da)
  * – Yatağındaki tahtakurusu veya bilimim haşeratı öldürmek için yatağı ilaçladıktan biraz sonra uykuya dalarak göçmek (Kavak Köyü)
  * – Elektrik direğine yaslanıp ayakkabısına kaçan taşı çıkartmak için ayağını silkelerken elektrik çarptığını sanan yardımsever bir kişi tarafından kafasına kürek, kalas vb vurularak ölmek. (Rize/Ardeşen Kasabası/Tunca Köyü)
  * – Denizcilik işletmesinin Gaziantep tankerinde gecen bir olay: Geminin üçüncü mühendisi kontrol için geminin buhar kazanına girer. Kimseye haber vermemiştir. Daha sonra işgüzarın biri "niye bu kazan kapağı açık" der ve kapağı kapatır akabinde gemi sefere çıkar. (Kocaeli/Dilovasi İskelesi)
  * – Yolda mutlu mesut yürürken kafaya balkon düşmesi. (Dudullu'da)
  * – İşkence sonucu intihara meyil gösterip ayakkabı bağcığı ile kendini asarak ölmek. (Gayrettepe İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Nezarethanesi)
  * – Para çekmek amacıyla girilen bankamatik gişesinde elektrik çarpması sonucu ölüm. (Ziraat Bankasi, Bozcaada Subesi)
  * – Trafik kazasından yaralı olarak kurtarılıp, hastaneye kaldırılırken ambulansın kaza yapması sonucu ölüm. (Ülkemizin bir çok şehrinde sık rastlanan bir vaka)
  * – Nüfus sayımı nedeniyle bom boş olan otoyolda bir sayım görevlisinin bariyerlere girmesi sonucu ölümü. (TEM otoyolu Gebze mevkii)