Türkiye'nin en pahalı köpekleri

'Eğitim Merkezi' forumunda lem tarafından 8 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

 1. lem

  lem


  İlk sayısı nisan başında piyasaya çıkan ve gördüğü büyük ilgiyle Türkiye’nin "en çok satan evcil hayvan dergisi" unvanını alan "Pako", ülkemizdeki en pahalı köpekleri haber yaptı. "Pako"ya göre şu günlerde Türkiye’nin en pahalı köpeği "küçük dev" olarak da adlandırılan "Yorkshire Terrier". İkinci sırada ise "Lassie" diye tanınan dünyanın en zeki köpeklerinden "Collie" geliyor. Türkiye’nin üçüncü en pahalı köpeği ise İngiliz Mastiff’i...

  [​IMG]


  Yorkshire Terrier
  2000 Euro

  Tam bir İngiliz. Asil olduğunun farkında. Kısa boyuna rağmen o kadar kendinden emin ki herkesten daha güçlü, daha uzun ve haşmetli olduğunu düşünüyor. Öyle de davranıyor. Bu özgüven, onu biraz da saldırgan yapıyor. Boyuna bakmadan her önüne gelene havlıyor. Sanki içinde bir süperman saklı. Meraklısı için söyleyelim Ünlü şarkıcı Justin Timberlake, Mariah Carey, Seren Serengil ve Aydın da Yorkshire Terrier sahibi.

  [​IMG]Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 600x450 ve 54KB ) Buraya Tıklayın[​IMG]

  Collie
  1500 Euro

  Bu türe ilgi her ne kadar "Lassie" dizisiyle artmışsa da uzun zamandır satışlarında büyük bir durgunluk var. Ama dünyanın en zeki köpeği olarak bilinen Collie’nin "Border" alt türü talep azlığından hiç etkilenmeyerek yüksek fiyatını koruyor. Türkiye’nin en pahalı ikinci köpeği.

  [​IMG]

  İngiliz Mastiff
  1500 Euro

  Mastiff ırkının en pahalı türü. Bu ırkta görülen garip bir özellik var. Bakışları insanın içine işleyecek kadar duygusal ve manalı. Sanki size bir şey anlatıyormuş gibi... Çok rahat beslenen, insanlarla iletişimi çok iyi olan bir köpek.

  [​IMG]

  İngiliz Bulldog
  1200 Euro

  Evde rahat beslenen bir köpek. Bol bol uyur, fazla hareketi sevmez, onu sürekli dolaştırmanızı ve onunla oynamanızı istemez. İsminde "bull" kelimesi geçen bütün köpeklerin de atasıdır. Bu nedenle kırması en çok yapılan köpektir.

  [​IMG]

  Doberman
  1000 Euro

  1890’larda Almanya’da bir vergi tahsildarı, gücün, zekanın, sadakatin ve saldırganlığın simgesi olacak mükemmel bir köpeğe ulaşmak amacıyla Pinscher, Rottweiler ve Alman Çoban Köpeği’nden bir melez tür yarattı. Hatta iddialara göre bu karışıma 4’üncü bir ırk da eklendi. Sonuçta ortaya Doberman çıktı ve yıllar içinde o da saf bir ırka dönüştü.

  [​IMG]

  Cavalier King Charles Spaniel
  800 Euro

  İngiliz Kraliyet sarayının vazgeçilmez köpeği. Çok uyumlu, çok asil bir köpek. Zeki, söyleneni anlayan, tuvalet eğitimi kolay verilebilen ve her şeyden önemlisi zarar verme içgüdüsü olmayan bir köpek. Şu sıralar ülkemizde büyük rağbet görmeye başladı. Özellikle çocuklu ailelerin tercihi oldu
    2. Cevap: Türkiye'nin en pahalı köpekleri

  Çok Sevimli Yaaa
    3. Cevap: Türkiye'nin en pahalı köpekleri

  tesekkürler Boxer Tercihim Zaten boxer da bull dog ve bullmastif in birleşimiyle olusmus bi kopek cinsi