Türkiyenin en iyi futbolcusu

'Spor Gündemi' forumunda YAREN tarafından 2 Aralık 2009 tarihinde açılan konu


 1. En iyi futbolcu, en iyi futbolcu kim, en iyi futbolcu 2009  Türkiyenin en iyi futbolcusu 2009

  Real Madrid ve Portekiz'in süper starı Cristiano Ronaldo,Türk Milli Takımı ve Tuncay Şanslı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu..

  Ronaldo NTV Spor'a yapmış olduğu açıklamada Türkiye'nin onu şaşırtığını dile getirdi.

  Türkiye'nin Dünya Kupası'na gidememesi beni şaşırttı. Dünya Kupası en güçlü takımların mücadele ettiği bir platform.

  [​IMG]

  Türkiye de onlardan biridir. Elemeler çok zor geçti. Arjantin çok zorlanarak vize aldı. Biz de iyi değildik. İngiltere de EURO 2008'e katılamamıştı. Bu durumdan dersler çıkarmak gerekiyor. Elbette üzüntü verici ama takımın bundan öğrenmesi gereken şeyler var.

  Scolari'nin Türkiye'nin başına geçmesi fikri çok ilgi çekici. Bunu sağlarsanız kendinizi şanslı hissetmelisiniz. Türkiye’nin başına geçerse kendinizi şanslı hissetmelisiniz. Bu anlaşma sağlanırsa keyfini çıkarabilirsiniz.''

  Tuncay en iyi Türk futbolcusu

  Tuncay, Türk Milli Takımı'nın en iyi oyunculardan biri. Premier Lig'de ona karşı birkaç defa mücadele ettim. Siz ne düşünürsünüz bilmem ama bence en iyi oyuncunuz olabilir. Hala çok genç ve kendisini geliştirebilir. Dünya Kupası'na gidemediğiniz için şanssız. Bunu kafasına takmadan çalışması lazım.
  Kaynak : Maraton


  İngiltere Premier Ligi takımlarından Middlesbrough’da forma giyen Tuncay Şanlı, kulübünün resmi internet sitesinde yapılan oylamada ‘Yılın Futbolcusu’ seçildi.

  [​IMG]

  Taraftarlarca yapılan ankette milli futbolcu oyların yüzde 73′ünü alarak birinci oldu. Tuncay Şanlı, en yakın rakibi Stewart Downing’e büyük bir fark attı. Oylamada 3. sırayı Didier Digard elde etti.