Türkiyenin En Güzel Spikeri

'Resimli Konular' forumunda Sitem tarafından 1 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Türkiyenin En Güzel kadın Spikeri 2012

  İşte türkiyenin en güzel spikerleri ve haklarında kısa bilgi;

  1- Burcu Esmersoy
  Türkiye'nin en tanınmış spor spikerlerinden olan Burcu Esmersoy bu aralar NTV'de Canlı Gastenin spor sayfasını sunuyor. Alışılmışın aksine farklı bir programla karşımıza çıkan Esmersoy dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

  2- Banu Güven
  Türkiye'nin en gözde spikerlerinden olan Banu Güven Gazeteciliğe lise yıllarında başladı. Üniversite yıllarında Cumhuriyet Gazetesi'nin "Bizim Almanca" dergisinde çalıştı. Daha sonra BM Mülteciler Yüksek Komiserliği'nde asistanlık yapan Güven, Milliyet gazetesinin ekleri için editörlük de yaptı.

  Zorlu basamakları birbir çıkan Güven gazetecilik hayatına aynı gazetenin dış haberler bölümünde muhabirliğe başlayarak devam etti. 1997'den beri NTV'de görev yapan Güven 4 dil biliyor.

  3- Nazlı Tolga
  Yayıncılık hayatına Kanal D'de başlayan Nazlı Tolga 2002 yılında Show TV'ye geçti ve burada da 1 yıl kadar yine gün arası ve gece haberlerini sundu. 2003 yılında Sky Türk'e geçen Tolga, spikerlikteki asıl çıkışını burada gerçekleştirdi. 2007 yılında Fox TV'ye geçen Nazlı Tolga hafta içi her gün Fox Ana Haber'i sunuyor.

  4- Nazlı Öztarhan
  Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Çelik'in kızı olan Nazlı Öztahran televizyon haberciliğine NTV'de polis muhabiri olarak başladı. NTV'nin patronu olan babasına rağmen polis muhabirliği yapan Nazlı Öztahran o zamanki bu özverili çalışmalarının meyvesini şimdi topluyor. Öztarhan şuanda Star TV haber masası başında.

  5- Gülay Özdem
  Kanal 24'den NTV'ye transfer olan Gülay Özdem NTV'de her gece yaptığı haber programıyla günün tüm gelişmelerini izleyicilerine aktarıyor. Özdem gerek tarzı gerekse güzelliğiyle Banu Güven'e benzetiliyor.

  6- Tuğba Dural
  CNN TÜRK'ün şirin spor spikeri Tuğba Dural İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dökümantasyon Enformasyon Bölümü'nde eğitimini tamamladıktan sonra Eylül 2004'te CNN TÜRK Spor Servisi'nde yayın hayatına başladı. Başarılı spiker şu an CNN TÜRK'te spor haberlerini ve Futbolliga programını sunuyor.

  7- Büşra Sanay
  CNN TÜRK'ün başarılı spikeri Büşra Sanay kısa zamanda katettiği yolla dikkatleri üzerine çekiyor. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan başarılı spiker 2008'de CNN TÜRK ve 2009 yılında da Cumhuriyet Gazetesi'nde staj yaptı. Sanay hafta içi her gece günün gelişmeleri ile CNN TÜRK ekranlarında karşımıza çıkıyor.


  8- Özge Uzun
  2001'de Ntv'de seslendirme yapmaya başlayan Özge Uzun 2002 yılında kendini bir anda kameranın önünde buldu... 2007'de Fox Televizyonu'ndan gelen teklifle burada çalışmaya başladı.
  Özge Uzun haftaiçi hergün 18.30'da Fox Tv'de akşam haberlerini sundu, Habertürk ekranlarında program yaptı ve şimdi CNNTÜRK ekranlarında.

  9- Burcu Koç
  Haftaiçi her sabah NTV ekranlarında “Güne Başlarken programıyla karşımıza çıkan Burcu Koç günün muhtemel haberlerini izleyicileriyle paylaşıyor.
  10- Selvinaz Fettahoğlu
  SKYTÜRK Haber Saati programını sunan Selvinaz Fettahoğlu uzun soluklu yayın hayatına başarılı bir şekilde devam ediyor.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Oca 2014
 2. Cevap: Türkiyenin En Güzel Spikeri

  Evet bencede Burcu Esmersoy 1. sırayı hakediyor.
   
Yükleniyor...