Türkiye'deki En İyi Tatil Yerleri

'Bunları biliyormusunuz' forumunda EyLüL tarafından 4 Eki 2012 tarihinde açılan konu

 1. Türkiyedeki En İyi Tatil Yerleri

  Fethiye

  Koyları, adaları, çam ormanları ve sıcak iklimi ile doğal bir cennettir Fethiye. Akdenizin Ege ile buluştuğu kıyılarda yer alan Fethiye, turkuaz rengindeki denizi yanı sıra tarihi ile de dikkatinizi çekecektir.

  Didim

  Aydının en şirin turistik ilçesi Didimde yapacağınız tatil size hem güneş, deniz ve tarihi sunar, hem de sizi akşamları eğlencenin tam ortasına taşır. İster gündüzleri kendinizi Didimin en güzel kumsallarında güneşin sıcağına bırakın, isterseniz birbirinden zevkli su sporlarının bulunduğu Aquaparkta çılgınca eğlenin.

  Kuşadası

  Ege Bölgesinin denizle buluştuğu kıyı şeridinde yer alan Kuşadası, Yunanistana bağlı Sisam adasına yakın olması nedeniyle, buraya gelen turistler için Türkiyenin ikinci önemli deniz kapısıdır.

  [​IMG]

  Çeşme Son yılların en popüler tatil yerlerinden biri olan Çeşme, Egenin havası, insanlarının sıcaklığı, plajları, gece hayatı, modern tesisleriyle ve doğal güzellikleriyle size unutamayacağınız bir tatil yaşatır. Plaj partileriyle oldukça hareketli bir gece hayatı yaşayabilir veya sıkça düzenlenen çeşitli festivallerle tatilinize renk katabilirsiniz.


  Antalya, Türkiye'deki en önemli turizm merkezlerinden biridir. Doğası, palmiyelerle sıralanmış bulvarları, geleneksel mimarisi, hala ayakta olan merkezi Kaleiçi ve büyük ölçekli turizm yatırımları ile Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinin başında gelir. Şehir aynı zamanda, Türkiye'de en çok göç alan kentlerdendir.

  [​IMG]
  Bodrum
  Büyüleyici atmosferiyle nice şarkılara ve aşklara konu olmuş Bodrum; Begonvillerle kaplanmış beyaz badanalı evleri, daracık sokakları, gece hayatı ve simgeleşmiş kalesiyle Türkiye'nin en gözde tatil yörelerinden birisidir...

  Akşam yemeğinden sonra Bodrum şafağa kadar uyanıktır. Çoğu dükkan ve butik gece yarısına kadar açıktır. Türkiyenin belki de başka hiç bir yerinde olmadığı kadar çok sayıda bar vardır Bodrumda. Sıcacık atmosferli kıyı kahveleri, ışıklandırılmış kale duvarlarının canlılığı, gözlenen kalabalık sokaklardaki kenar barlar ve buralardan sokaklara yayılan müzik dalga dalga ruhunuza yayılır.


  [​IMG]


  Marmaris yeşilin ve mavinin tüm tonlarını yılın on iki ayında görebileceğiniz cennet bir köşe ve günümüzde turizm deyince ilk akla gelen yerlerden biridir. Uzun kıyı şeridindeki koyların çokluğu, doğal liman oluşu, antik kentlere yakınlığı, doğal güzellikleri, mavi tur olanakları, modern yat limanları, körfezin her türlü su sporlarına olanak sağlaması, beş yıldızlısından başlayarak en mütevazi pansiyonuna kadar her kesin gönlünce tatilini geçirebileceği cennet bir ilçedir.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Eki 2013