Türkiye ile Güney Kore'nin Oynadığı Dostluk Maçında Kazanan Taraf 'Dostluk' Oldu

'Haberler' forumunda ßyFeaR tarafından 25 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


  1. Türkiye ile Güney Kore'nin Oynadığı Dostluk Maçında Kazanan Taraf 'Dostluk' Oldu


    Türkiye ile Güney Kore Ordu Milli Futbol Takımları arasında Kore Savaşı'nın 60. yıl dönümü nedeniyle yapılan dostluk maçı 1-1 berabere bitti ve kazanan taraf dostluk oldu.

    Başta Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak olmak üzere Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Aslan Güner ile yardımcısı Orgeneral Bilgin Balanlı, Kore Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı Personel Hizmetleri Müsteşarı emekli Tümgeneral Kim Yong Ki, Ankara garnizonundaki bazı generaller, Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Kore Savaşı gazileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşen organizasyonda Mehteran takımı ve Özel Kuvvetler Komutanlığı paraşütçüleri gösterileriyle izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

    Üst klasman hakemi Bülent Yıldırım'ın yönettiği maçın başlangıç vuruşunu Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş yaptı. Beytepe Jandarmagücü Stadı'nda oynanan maçta Türkiye Ordu Milli Futbol Takımı Şenol, Cemil, Hasan Gostak, Ahmet, Mehmet, Ferdi, Samet, Hasan Tuncel, İsmail, Murat, Emrah, Güney Kore Ordu Milli Takımı ise Hyuk Kim, Kwon Choi, Bae, Hwang, Park, Yoon, Sam Kim, Jeun, Kuk Choi, Hyun Kim, Ju kadrosu ile sahaya çıktı. Türkiye Ordu Milli Takımı'nın golünü İlker atarken Güney Kore'den Kuk Choi 86. dakikada fileleri havalandırarak skoru belirledi.

    Dostluğun kazandığı maçın sonrasında Bakan Özak ve Kore Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı Personel Hizmetleri Müsteşarı emekli Tümgeneral Kim Yong Ki, sahada mücadele eden futbolculara kupa ve madalyalalarını takdim etti. Akabinde hatıra fotoğrafı çekildi ve kokteyl ile organizasyon sona erdi.