Turkcell Numara Sorgulama

'Teknoloji Haberleri' forumunda By RiZeLi tarafından 5 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Turkcell Numara Sorgulama Ücretlendirme


  Bilinmeyen No servisi ile tanımadığımız numaranın kime ait olduğunu kısa mesajla öğrenebilirsiniz. Bu servisi faturalı veya ön ödemeli hatlı tüm Turkcell aboneleri kullanabilir.

  Bilinmeyen No servisini kullanmak için bilmediğiniz numarayı yazıp 2222 'ye kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.

  Ücretlendirme

  Turkcell hatlı cep telefonundan 11832'ye yapılan aramaların ücreti ise dakika başına 1,80 TL olarak, diğer mobil operatör ve sabit hatlardan 11832'ye yapılan aramalar ise operatörlerin belirlediği tarifeler üzerinden ücretlendirme yapılır.

  Kullanım

  Bilinmeyen No servisini kısa mesajla faturalı veya ön ödemeli hatlı tüm Turkcell aboneleri kullanabilir.

  Bilinmeyen No servisini kullanmak için bilmediğiniz numarayı yazıp, 2222 'ye kısa mesaj göndermeniz yeterlidir Örnek: 5*********

  Bilinmeyen No servisini ayrıca; KIM yazdıktan sonra boşluk bırakıp, kime ait olduğunu merak ettiğiniz numarayı yazıp, 2222 'ye kısa mesaj göndererek veya 'Bilinmeyen 5*********' yazıp, 2222'ye kısa mesaj göndererek te kullanabilirsiniz.

  Tanımadığınız numaranın kime ait olduğunu gösteren mesaj en kısa zaman içinde size gelecektir.

  Ayrıca günün her saatinde cep telefonunuzdan ve Türk Telekom hatlı telefonlardan 11832 'yi arayarak, telefonunu öğrenmek istediğiniz abonenin ismi, adresi ve şehrini belirterek numarasına ulaşılabilir, telefon numarası vererek o numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Bir aramada en fazla 5 adet isimden numara sorgulama yapabilirsiniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 27 May 2013