Türkçe kullanma kılavuzu olmayan ürünler için‏

'Sosyal Konular' forumunda YAREN tarafından 22 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. Türkçe kullanım kılavuzu olmayan bir ürün satın aldınız ve özelliklerini öğrenmek icin kullanım kılavuzuna göz atmak istediniz. Ancak kılavuzun birçok dilde yazılmış olduğunu ve içinde Türkçe çevirisinin bulunmadığını gördünüz.

  Sinirleniyorsunuz ve ülkemizde satılan bir ürünün nasıl Türkçe klavuzunun olamayacağını, üreticinin veya ithalatçının bu kadar mı düşüncesiz-darsız oldugunu, Türkiye'nin ve vatandaşlarının bu kadar mı değersiz görüldüğünü sorgulamak istiyorsunuz ama elinizden bir şey gelmiyor.

  Sanırım bu duruma düşen milyonlarca tüketici vardir. Artik böyle bir rezaletin önüne geçebilmek için sizin de yapabileceğiniz şeyler var.
  Almış olduğunuz yerli ya da ithal malın Türkçe Kullanım Kılavuzu yoksa, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na şikayet ediyorsunuz. Satan şirkete ürün başına 156 YTL ceza veriliyor ve Türkçe kılavuzun da size ulastırılması sağlaniyor.

  Sizler de şikâyetinizi www.sanayi.gov.tr adresinden Tüketici şikayetleri bölümüne bildirin, duyarsız şirketlere gereken cezaların verilmesini sağlayın.
   


Similar Threads: Türkçe kullanma
Forum Başlık Tarih
Sosyal Konular Kronolojik cv örneği türkçe 27 Mart 2015
Sosyal Konular 10.Türkçe Olimpiyatları Nerede 30 Mayıs 2012
Sosyal Konular 2012 Türkçe Olimpiyatları Ne Zaman 12 Mart 2012
Sosyal Konular Turkcell cağrı merkesi iş başvuru formu 19 Temmuz 2011
Sosyal Konular Turkcell Borç Sorgulama, Öğrenme 27 Mart 2011