Türk Zombi Aranıyor

'Haberler' forumunda Merve tarafından 21 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Türk Zombi Aranıyor
  Zombi Dizisine Türk Oyuncu


  Yayınlandığı tüm ülkelerde ilgiyle izlenen “The Walking Dead (Yürüyen Ölüler) dizisinin ikinci sezonu, geçtiğimiz pazar günü D-Smartta yayın yapan FX kanalında ekrana gelmeye başladı. Dizi ekibi, dizinin Türk hayranlarına bir de sürpriz hazırladı. Ekip, Facebook Türkiye sayfası üzerinden yapacakları yarışma ile belirlenecek bir Türkü üçüncü sezonda zombi rolünde oynatacaklarını açıkladı. ABDde gösterildiği AMC kanalında izlenme rekorları kıran ve bölüm başına 10 milyon kişiyi ekrana toplayan “The Walking Deadin başrol oyuncusu Andrew Lincoln de New Yorkta Hürriyetin sorularını yanıtladı. Ünlü oyuncu, Şerif Rick Grimes rolünü nasıl aldığını ve çocukken geldiği Türkiyede neler yaşadığını anlattı.

  Zombi Gibiydim Ama Zombi Rolü Vermediler

  Biri erkek (2), diğeri kız (4) iki çocuğu olan Andrew Lincoln, “Bu diziyle kariyerimde müthiş bir zıplama yaptım. Belki de ömrüm boyunca dizideki Şerif Rick karakteriyle hatırlanacağım. Ama çocuklarım bu dizileri asla izleyemeyecek dedi. Lincoln, dizideki rolü nasıl aldığını da şöyle anlattı: “Yeni doğan bebeğimiz yüzünden iki hafta boyunca uykusuzdum ve adeta bir zombiye dönüşmüştüm. Eşimle Zombileştik diye şakalaşıyorduk. Tam o günlerde AMCden aradılar ve bu rol için görüşmek istediler. Buluştuğumuzda yüzüme bakıp Tamam, aradığımız oyuncu sensin dediler. Zombi gibiydim ama zombi rolü vermediler.

  5 yaşındayken Türkiyeye geldim

  İngiliz olduğu halde Amerikanın güneyindeki bir kovboy kasabası şerifini başarıyla canlandıran Andrew Lincoln, henüz 5 yaşındayken Türkiyeye geldiğini de söyledi. Babasının Türkiyede iş yaptığı Atilla isimli bir Türkün Marmaristeki yazlığında bir hafta geçirdiklerini anlatan Lincoln, “Ailem Marmarisi çok sevmişti. Hava çok sıcak ve her yer çok güzeldi. Orada bir Türk şekerlemesini çok sevmiştim, sürekli yediğimi hatırlıyorum dedi.  kaynak:hürriyet