Türk Rock Müziğinden Haberler

'Medya Bölümü' forumunda Ezlem tarafından 4 Ocak 2009 tarihinde açılan konu 1. Redd grubundan yeni albüm

  [​IMG]

  Redd grubu askerlik sonrası kendilerini yeni albüm çalışmaları için stüdyoya girmişler.Ve gendi blog sitelerinde bir açıklama yapmışlar ve video kayıtlarını koymuşlar
  İşte o açıklamadan kısa bir alıntı

  2009
  Herkese mutlu ve sağlıklı bir yıl dileriz. Umarız 2009 her türlü ayrımcılığın sona erdiği, ekonomik ve siyasi çalkantıların durulduğu, herkesin eşit koşullarda barış içinde yaşadığı bir yıl olur.

  Sonbaharda albüm provalarını sürdürürken çıkış tarihi için Ocak 2009'u öngörmüştük. Bunu daha önce 21 şarkıdan oluşan bir albüm yapmamış olma acemiliğimize verin... biraz daha işimiz var, ortaya çıkan işten hepimiz çok memnunuz. Bir süre daha bekleyeceğiz ama fazlasıyla değecek.

  Geçen yıl bugün askerde gün sayıyorduk, beş ay öncesinde sıkıntılar içinde başladığımız sürecin sonlarına gelmiştik. İnanılmazdı, bitiyordu. Şimdi ise Sivas, Erzincan ve Ankara'da geçirdiğimiz günler yüz yıl öncesinde kalmış gibi.

  Askere gitmeden önce verdiğimiz konser ve kayıt sürecini içeren "Plastik Çiçekler ve Böcek" ve "Gecenin Fişi Yok" albüm ve DVD'leri REDD'in bir dönemini özetliyor, bir bakıma o dönemi sonlandırıyordu. Üzerinde çalıştığımız albümü dinlediğinizde bunu daha iyi anlayacağınızı sanıyoruz.

  Bugün ve yarın kayıt yok. Cuma kaldığımız yerden devam edeceğiz, neyse ki sahiden çok az kaldı.


  Mor ve Ötesi, 2009 Avrupa turnesi
  Mor ve ötesi, uzun süredir planlanmakta olan 2009 Avrupa turnesinin tarihleri yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Turnenin 2009 mart ayının sonlarında Hollanda’dan başlayıp komşu bazı ülkeleri de kapsayarak nisan ortalarında Almanya’da son bulması öngörülüyor.

  Almôra Jolly Joker Balansta

  Şubat Pazar 21.00

  Senfonik Rock'ın dünyaca ünlü ismi Almôra, 1 Şubat 2009 Pazar gecesi bir kez daha Jolly Joker Balans Live Performance Hallda sahne alıyor!

  Almôra performansı öncesi ve sonrası Çağlan Tekil çalacağı seçkin rock klasikleri ile geceye renk katacak.


  Kapı Açılış Saati: 20.30 (18 yaş sınırı vardır.)

  Konser Başlama Saati: 21.00