Türk mallarına boykot

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 14 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Ülkenin en büyük ucuz market zinciri Rami Levy, Gazzeye yardım konvoyundan sonra oluşan tepki nedeniyle artık Türk malları satmayacaklarını açıkladı.

  Yardım filosu krizinin ardından İsrailin en büyük süpermarket zincirleri birbiri ardına Türk mallarını boykota başladı.


  İsrailde yayın yapan Kanal 10un haberine göre, ülkenin en büyük ucuz market zinciri Rami Levy, Gazzeye yardım konvoyundan sonra oluşan tepki nedeniyle artık Türk malları satmayacaklarını açıkladı.

  Şirket, Türk mallarının çok daha ucuza gelmesine rağmen, İsraile düşman bir ülkenin mallarını satmanın ilkelerine aykırı olduğunu iddia etti.

  İsrailli tüketicinin birkaç agorot (İsrail küçük para birimi) daha fazla ödeyerek boykotu destekleyeceğini öne süren şirket, bu boykotu popülizm amaçlı yapmadığını savundu.

  Rami Levynin hemen ardından, ülkenin ikinci büyük marketler zinciri Mega da, Türkiyeden un ve makarna ithalatını durdurduğunu açıkladı. Mega, kendi markasıyla Türkiyede un ve makarna ürettiriyordu.

  Son olarak İsrailin en büyük süpermarketler zinciri Supersol da, Rami Levy ve Megaya katılmayı düşündüklerini bildirdi. Şirket elindeki stoklar biter bitmek Türk mallarına karşı boykota başlamayı planladıklarını ve Türkiyeden gelen malların yerine başka bir ülkeden ithalat yapacaklarını duyurdu.

  SENDİKALAR ÇAĞRI YAPMIŞTI

  İsraildeki sendikalar yaşanan gemi krizinin ardından, geçtiğimiz hafta Türkiyenin gösterdiği tepkiye karşılık tüm Türk mallarını boykot etme çağrısı yapmıştı. Sendika liderleri, işçilere verdikleri hediyeleri Türk malları arasından seçmeyeceklerini ifade etmişti. Bu harcamaların geçen yıl 2 milyar Yeni İsrail Şekeli (825 milyon TL) bulduğu belirtilmişti.

  Sendikalar aldıkları boykot kararı kapsamında ayrıca, bir yıl süreyle işçilerini tatil için en çok tercih ettikleri Türkiyeye göndermeyeceklerini açıklamıştı.

  mynet
    2. Cevap: Türk mallarına boykot

  Hem suçlu hem güçlü.
    3. Cevap: Türk mallarına boykot

  Ya Bunlar Bir Defa İnsan Olsa Savunmasız İnsanlara Saldırmazlar Bir Daha Ki Seferde Firkateynlerle Koruma Saglandıgında Bakalım Aralarında Kaç KM Olacak Çok Merak Ediyorum=)