Türk Kahvesi ile Peeling Yapılışı

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 18 Mart 2014 tarihinde açılan konu


 1. Türk Kahvesi ile Peeling Nasıl Yapılır?


  Bayanlar mutlaka okumalısınız bu konu sizi yakından ilgilendiriyor olabilir;

  Kahve içmenin ne kadar keyifli olduğunu hepimiz biliriz peki ya kahve ile gelen güzlelik konusunda ne kadar bilginiz var bayanlar.Kahve ile cilt bakımı harika sonuçlar elde ediliyor. Örneğin Kahve ile selülit tedavisi ve cilt bakımı yapmak mümkün nasılmı diyorsanız işte cevabı;

  kahve-ve-güzellik-.jpg

  Kahve ile Cilt bakımı Nasıl Yapılır?

  Kahve; içeriğindeki uyarı maddeler sayesinde cildin sıkılaşmasını ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Bu sayede cildin toparlanmasına, selülit sorunun yok edilmesine yardımcı olur. Günümüzde birçok selülit ve cilt bakım kremlerinin içinde kahve özü bulunmasının sebebi budur. Selülit tedavisine kahve telvesi desteğinden başka bir yazımda bahsedeceğim.

  Cildinizi cansız ve pul pul hissediyorsunuz acil dışarıya çıkmanız gerekli ve yüzünüz kızarmadan peeling yapmalısınız.

  Hemen kalkıp kendinize tercihen şekersiz yada az şekerli bir Türk Kahvesi yapın için ve telvesini kat kat bitene kadar cildinize sürün (göz altlarınız, kaş altlarınız dahil)

  Kahve telvesi kurusun cildinizde ve parmak uçlarınızı kullanarak dairesel hareketlerle yüzünüz ovmaya başlayın, telvenin fazlası dökülsün.

  Fazla kısım döküldükten sonra yüzünüzü tercihen soğuk su ile durulayın, peeling yapılmış canlanmış yumuşacık bir cilt işte karşınızda.

  Haftada 2 defa yapabilirsiniz. Yaptığınız bu telve maskesi yüzünüzdeki cansız, donuk, yorgun görünümü hafifletecek, düzenli kullanımda dolaşım hızlanmasına destek olup göz altı ve cilt şişliklerini en aza indirgeyecektir.

  Bu yazımla alakalı olarak TCA peeling yani kimyasal peeling deneyimimi anlatan yazımdan faydalanabilirsiniz.

  Cildinize daha dinç, sağlıklı, parlak, güzel bir görünüm vermek için BB Krem deneyimimi anlatan bu yazımdan faydalanabilirsiniz.

  kahve-ve-güzellik4.jpeg